Ana Sayfa Konsol DiRT Rally 2.0 Colin McRae: Flat Out DLC’si Geliyor!

DiRT Rally 2.0 Colin McRae: Flat Out DLC’si Geliyor!

232
0
DiRT Rally 2.0 Colin McRae Flat Out DLC'si Geliyor!
DiRT Rally 2.0 Colin McRae Flat Out DLC'si Geliyor!

Araba yarışı oyunları her zaman oldukça ilgi çekmiştir. Tabii bu yarış oyunlarının da çeşitli türlere ayrıldığını unutmayalım. Ralli yarışlarını izlemekten pek çok insan keyif alır. Yarışın kurallarını bilmese bile araçların doğaya karşı verdiği mücadele, dikkatle ama aynı zamanda hızlı olma zorunluluğu, çamurlu ve kaygan zemin gibi birçok etmen dikkat çekicidir. Peki öyleyse neden ralli yarışları da öyle olmasın?

DiRT Rally 2.0 oldukça başarılı bir oyun olarak dikkat çekiyor. Codemasters tarafından 2019 yayınlandı. Oyunun harika bir oynanışı ve güzel bir hissiyat sunduğunu söyleyebiliriz. DiRT Rally oyununun üzerine iyileştirmeler yapılarak çok iyi yol katetmişlerdi.

dirt-rally-2-0-colin-mcrae-flat-out-dlcsi-geliyor

Oyunda 50 civarı araç bulunuyor. Bu sayı diğer yarış oyunlarıyla karşılaştırıldığında az gelebilir. Fakat bir ralli oyununun kısıtlı alanında oldukça yeterli. İçinde bulundurduğu oyun modları ise serinin önceki oyunlarını oynayanlara yabancı gelmeyecektir. Tüm DiRT Rally oyunlarındaki başarılı mekaniklerin bir araya getirilerek oluşturulmuş bir oyun. Belki de oyunun tek sıkıntılı yanı harita sayısının az olmasıydı diyebiliriz. Ama artık onu da giderdiler.

DiRT Rally 2.0 Colin McRae: Flat Out Genişleme Paketi

DiRT Rally 2.0 için önemli bir DLC yayınlanacak. Bu DLC PC, XBox ve PS4 platformlarında yayınlacak. DiRT Rally 2.0 Deluxe Edition’a veya Sezon Paketi’ne sahip olanlar DLC’yi ücretsiz elde edebilirken oyuna sahip olmayanlar ücret ödeyerek sahip olabilirler. Oyunun 24 Mart ayında bu DLC’ye kavuşacağı açıklandı. Serinin ilk oyununun Colin McRae Rally olarak yayınladığını hatırlatalım. Ayrıca kendisinin Dünya Şampiyonu olan bir ralli pilotu olduğunu da belirtelim. Ancak 2007 yılında hayatını kaybetmesiyle yeni oyunlar DiRT adıyla yayınlanmaya başlamıştı. Yani bu paketin kendisi kadar ismi de çok önemli bir yer tutuyor. Manevi değeri yüksek ve serinin hayranlarını güzel anılara götürecek bir paket. Peki bu DLC neler içeriyor?

Colin McRae: Flat Out Genişleme Paketi’nde Colin McRae’nin kariyerindeki önemli anları şampiyonluk mücadelesini birlikte yaşayacağız. 40 farklı senaryoyu oynabileceğiz. Ayrıca oyuna 12 yeni rota ve yeni otomobiller getirecek. Bu araçlardan ikisi serinin ikonik araçlarından Subaru Impreza S4 Rally ve Subaru Legacy RS olacak.

Genişleme paketi için henüz bir fiyat açıklanmadı. Buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.