Ana Sayfa Espor Apex Legends Sezon 9 Legacy Yama Notları

Apex Legends Sezon 9 Legacy Yama Notları

228
0
apex-legends-sezon-9-legacy-yama-notlari

Apex Legends Sezon 9 Legacy Yama Notları! Apex Legends nihayet Legacy adında Sezon 9 ile oyuncularının karşısına çıkıyor. Aslında geçtiğimiz günlerde Respawn Entertainment birçok bilgiyi duyurmaya başlamıştı. Yeni oyun modu Arena War ve Olympus değişimlerinin açıklamasını yapmıştı. Bu sefer de oyunun metasına müdahale edebilecek yama notlarını duyurdu.

Apex Legends Sezon 9’ da neler değişti? Aşağıda maddeler halinde sıraladık!

  • Arena War Modu
  • Yeni Karakter: Valkyrie
  • Yeni Silah: Bocek
  • Olympus Değişimleri
  • Başlangıç Eşyaları ve Loot Değişimleri
  • Emote’lar
  • Karakter Güncellemeleri
  • Silah Değişimleri
  • Oynayış Kalitesi İyileştirmeleri
  • Bug Çözümleri

apex-legends-sezon-9-legacy-yama-notlari-2

Arena War Modu

Battle Royale modu olarak bilinen Apex Legends, Sezon 9’ da çok daha farklı bir oyuna dönüştü. Arena War adındaki bu etkinlik 3v3 savaşlara sahne oluyor. Taktiksel bir FPS gibi oluyor ve bu mod da raunt sistemi ile ilerleme gösteriyor. Bazı farklılıkları yapılmış olsa da aynı silahlar, yetenekler ve karakterler bulunuyor. Ayrıca her raunt öncesi bir satın alma aşamasını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Oyuncular, kullanacakları silah ve yetenekleri buradan satın alıyor.

Apex Legends Sezon 9 Yeni Karakter: Valkyrie

Valk ismini aslında birçok kez duymuştunuz. Daha öncelerde veri madencileri, karakter ismini Valk olarak paylaşmıştı. Bu sebeple karakter hakkındaki birçok bilgi de bu isim ile birlikte gelmişti. Ama şimdi gördük ki karakterin asıl adı Valkyrie imiş. Fakat oyuncular karakteri yine de Valk diye anacaklar gibi görünüyor.

Bu ismi birden fazla farklı isimle görebilirsiniz. Bunlar Walkyrie, Valkyrja, hatta Türkçesi Valkür… İskandinav mitolojisinde bulunan Valkyrie, Odin’ in seçkin, genç ve güzel bakire savaşçıları olarak biliniyor. Bu mitolojide Valkyrie’ ler, savaş esnasında gökten kanatlarıyla iniyor. Tıpkı Apex Legends’ ta göreceğimiz Vakyrie gibi.

apex-legends-sezon-9-legacy-yama-notlari-3

Valkyrie’ nin asıl adı Kairi Imahara. Kendisi Titanfall 2’ deki baş düşmanlardan biri olan Viper’ in kızı oluyor. Yıllar sonra babasından kalan Titan’ ı, yani Northstar’ ı kurtaran Valkyrie, Rampart yardımı ile Apex Oyunları’ na katıldı.

Valkyrie; aynı Bloodhound, Pathfinder ve Crypto gibi Recon sınıfında bulunuyor. Yani Survey Beacon’ ları kullanarak bir sonraki oyun alanının yeri öğrenilebiliyor.

Pasif Yetenek: VTOL Jets

Valkyrie, taşıdığı jetpack ile kolayca bir üst platforma çıkıyor. Tabii ki GTA San Andreas’ taki gibi bir işleyiş yok. Sınırlı bir süre içinde uçabiliyorsunuz. Ayrıca uçma esnasında silah kullanamıyorsunuz.

Taktiksel Yetenek: Missile Swarm

Valkyrie, bu yetenek ile düşmanlarına bir dizi roket fırlatabiliyor. Fakat bu yeteneği çok fazla hasar vermiyor.

Ultimate Yetenek: Skyward Dive

Bu yetenek de Valkyrie’ yi farklı kılan yeteneklerden biri oluyor. Kullandığı an yavaşça yükselişe geçerek haritanın uzak bölgelerine atlayış yapıyor. Ayrıca isterse takım arkadaşlarını da bu uçuş esnasında yanında götürebiliyor.