Ana Sayfa Konsol Assetto Corsa Competizione, PS4 ve Xbox One’da Yayınlandı!

Assetto Corsa Competizione, PS4 ve Xbox One’da Yayınlandı!

348
0
Assetto Corsa Competizione, PS4 ve Xbox One'da Yayınlandı!
Assetto Corsa Competizione, PS4 ve Xbox One'da Yayınlandı!

İtalyan video oyun geliştiricisi Kunos Simulazioni, GT World Challenge’ın resmi oyunu Assetto Corsa Competizione’yi 12 Eylül 2018’de PC platformunda erken erişime açık olarak sunmuştu. Uzun bir erken erişim sürecinin ardından oyunun tam sürümü 31 Mayıs 2019’da yayınlanmıştı. Yeni eklenen içeriklerle dolu dolu bir oyun olan Assetto Corsa Competizione şimdiyse konsollar için yayınlandı. Oyunun konsollara da geleceği şu video ile duyurulmuştu.

Kunos Simulazioni kurucu ortağı Marco Massarutto, “Konsol oyuncuları, yarış simülasyonlarına yaklaşımımıza duydukları günden beri bize takdirlerini göstermekten çekinmediler. Bu yüzden Assetto Corsa Competizione’nin PC’de sunduğu deneyimi diğer platformlara getirme çabalarımızı da takdir edeceklerinden eminiz” dedi.

Assetto Corsa Competizione

Konsol için ön siparişler verenler “Intercontinental GT Pack” indirilebilir içeriğine ücretsiz sahip olma imkanına sahip olmuştu. “Intercontinental GT Pack” indirilebilir içeriği Kyalami Grand Prix Circuit (Güney Afrika), Suzuka Circuit (Japonya), Weathertech Raceway Laguna Seca (ABD) ve Mount Panorama Circuit (Avustralya) pistlerini ve daha fazlasını içeriyor.

assetto-corsa-competizione-ps4-ve-xbox-oneda-yayinlandi

Sürücüler, takımlar, otomobiller ve pistlerin en detaylı şekilde verilmeye çalışıldığı oyun Unreal Engine 4 motorunu kullanıyor. Yüksek kaliteli render’lar ve değişken hava koşulları ile fark yaratmaya çalışan oyun, türünün en realistik oyunlarından biri. Motion Capture teknolojisi kullanılarak oyuna eklenen bazı animasyonlar, konsol oyuncularına da  gerçekten direksiyonun başındaymış gibi hissettirecek.

Ferrari, Lamborghini, Aston Martin ve daha pek çok lüks aracın yer aldığı Assetto Corsa Competizione’de diğer GT yarış araçları da bulunuyor. Bir süredir Steam üzerinde oynanabilen oyun, gerçekçi grafikler ve rekabetçi modların yanı sıra uygun fiyatıyla da oyuncuların beğenisini kazanmayı başarmıştı. Oyun PC oyuncularını mutlu ettikten sonra konsol oyuncularını da mutlu etmek için yola koyuldu. Bu noktada Gran Turismo için dişli bir rakip olabilir. Xbox tarafındaysa simülasyon türünde özel bir rakibi bulunmuyor.

assetto-corsa-competizione-ps4-ve-xbox-oneda-yayinlandi

Konsollar için aynı özelliklerde ve fiyatlarda yayınlanmaması dikkat çekici oldu. Assetto Corsa Competizione’nin PlayStation 4 Pro’da 1080p’de sorunsuz bir şekilde çalışabileceği söyleniyor. Oyunun PS Store’daki fiyatı ise 299 TL olarak belirlenmiş. Öte yandan Xbox One tarafında daha iyi grafik seçenekleri ve daha uygun bir fiyatlandırma sunulmuş durumda. Assetto Corsa Competizione’nin, Xbox One X’te gerçek 4K çözünürlükte çalışabileceği söyleniyor. Oyun Microsoft Store’da 238,75 TL fiyat etiketine sahip.