AWS Game Tech Günleri Türkiye Yakında Başlıyor!

  257
  0
  aws-game-tech-gunleri-turkiye-yakinda-basliyor (2)

  Hadi Oynayalım: AWS Game Tech Günleri Türkiye 2 – 3 Eylül tarihleri arasında başlıyor! Geçtiğimiz 14 yılda, dünyanın en büyük halka açık oyun şirketlerinin yüzde 90’ından fazlası oyunlarına güç vermek için AWS’yi kullandı. AWS Bulut hizmetleri gelişmeye devam ettikçe, sayıları her geçen gün artan çeşitli boyutlardaki oyun stüdyolarının bir sonraki hit oyununu hızlı bir şekilde doğru araçlarla geliştirip piyasaya sürmesine yardımcı oluyor.

  Hadi Oynayalım: AWS Game Tech Günleri – Türkiye (Let’s Play: AWS Game Tech Days Turkey), Peak Games, Gaming In Turkey, Women In Games Turkey, Commencis, Bilge Adam, bestcloudfor.me ve uzman AWS Game Tech ekibi gibi endüstri profesyonellerinin pratik bilgiler sunacağı, Türkiye ve yakın bölgelerdeki oyun eko-sistemini bir araya getiren ücretsiz bir çevrimiçi (online) etkinliktir.

  Türkiye oyun sektörü bakımından oldukça dinamik bir yapıya sahiptir. NewZoo’nun 2019 Küresel Pazar Raporuna göre, Türkiye’de 34,3 milyon kişi kendisini “Oyuncu” olarak tanımlamakta ve bu “Oyuncu”ların 18.8 milyon kişilik bölümün de her ay oyunlara veya oyunlarla ilgili ürün ve hizmetlerine ulaşmak / edinmek için harcama yapmaktadır.

  AWS Game Tech Günleri Oyun Geliştiricilerine Yol Gösteriyor

  Hadi Oynayalım: AWS Game Tech Günleri – Türkiye (Let’s Play: AWS Game Tech Days Turkey), Türk Oyun ekosistemini bir araya getirerek fikir paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak ve bulut teknolojilerinin her boyuttaki oyun stüdyolarına nasıl yardımcı olduğunu tartışmak üzere tasarlanmış bir çevrimiçi (online) bir etkinliktir. Eğer oyununuzu fikir olarak tasarlama aşamasındaysanız ya da oyuncu eğilimlerini anlamakla ilgileniyorsanız veya belirli bir teknolojiyi oyununuza entegre etmek istiyorsanız, AWS Game Tech Günleri, bu düşünce ve yaklaşımınızı test etmek ve doğrulamak için gereken bilgi ve araçları edinmenize ve ardından oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacaktır.

  Konuşmacılar arasında Game Tech ekibinden AWS teknik uzmanları, AWS İş Ortağı Ağı’ndan (AWS Partner Network) partnerler, oyun stüdyosu kurucuları ve Türk oyun topluluğunun önde gelen isimleri yer alacak, sizlerle başarı hikayelerini paylaşacak ve nasıl bir başlangıç yapmanız gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunacaklar. Çalışmalarınızın başlarında karşılaşacağınız zorluklara ve teknolojik problemleri çözme konusunda nasıl düşünmeniz gerektiğine dair ön görülere yönelik bilgi sahibi olacaksınız. En önemlisi, sizi ilerlemeye ve devam etmeye teşvik edecek diğer girişimcilerle tanışma fırsatı yakalayacak, paylaşacakları yol hikayelerini ve fikirlerini dinleyeceksiniz.