Ana Sayfa Espor Call of Duty League Ayrıntıları ve Ödül Havuzu Duyuruldu

Call of Duty League Ayrıntıları ve Ödül Havuzu Duyuruldu

379
0
Call of Duty League Ayrıntıları ve Ödül Havuzu Duyuruldu
Call of Duty League Ayrıntıları ve Ödül Havuzu Duyuruldu

Activision Blizzard, Call of Duty League için resmi duyuruyu geçtiğimiz gün yaptı. Call of Duty’nin resmi espor ligi olacak olan turnuva 2020 yılında start alacak. Sadece PlayStation 4 üzerinden oynanacak olan ligin ilk sezonu 2020 yılında başlayacak.

Activision Blizzard tarafından gerçekleştirilen Call of Duty resmi e spor liginde toplam 12 takım yer alacak. The Call of Duty League adı verilen organizasyonun ödül havuzunda 6 milyon dolar nakdin üzerinde bir rakam bulunuyor. The Call of Duty League 2020’ye katılım sağlayacak takımlar henüz belli değil ancak düzenlenecek olan organizasyon ve şehirler Activision Blizzard tarafından açıklandı;

 • Atlanta ABD Atlanta Esports Ventures
  Chicago ABD NRG Esports
  Dallas ABD Envy Esports
  Florida ABD Misfits Gaming
  Londra İngiltere ReKTGlobal
  Los Angeles ABD Kroenke Sports & Entertainment
  Los Angeles ABD Immortals Gaming Club
  Minnesota ABD WISE Ventures
  New York ABD Sterling.VC
  Paris Fransa c0ntact Gaming
  Seattle ABD Enthusiast Gaming
  Toronto Kanada OverActive Media

Call of Duty: Modern Warfare üzerinden oynanacak olan The Call of Duty League farklı kurallarda içeriyor. Activision Blizzard’ın yaptığı açıklamaya göre takımlar şehirlere yolculuklar yaparak buralarda birbirleriyle mücadeleler gerçekleştirecek. 5v5 şeklinde gerçekleştirilecek turnuvada lig sonunda play of sezonu başlayacak.

İlerleyen günlerde Activision Blizzard tarafından lig ile ilgili ayrıntılı bilgiler, takımlar ve ligin açılış tarihi hakkında açıklama yapılması bekleniyor.