Ana Sayfa PC CS2 Beta Sürümünde Konsol Komutuyla Etkinleştirilebilen Bir Wallhack Kodu Bulundu

CS2 Beta Sürümünde Konsol Komutuyla Etkinleştirilebilen Bir Wallhack Kodu Bulundu

70
0
CS2 Beta Sürümünde Konsol Komutuyla Etkinleştirilebilen Bir Wallhack Kodu Bulundu

CS2 yayını yapan Eric “fl0m” Flom isimli oyuncu, oyunun sınırlı beta sürümünde tek bir konsol komutuyla bir “wallhack hilesi” etkinleştirdi.

Eric CS2 yayını yaparken, takipçilerinden birisi bu kodu chatten kendisine kullanmasını önerdi. Yayıncı bunun bir şaka ya da eşek şakası olduğunu düşündü, ancak komutu yazdığında oyundaki duvarların içinden düşmanları görebilmeye başladı.

Fl0m’a göre, geliştiriciler bu sorunun tamamen farkındalar. Onlardan biri de bu olayı izlerken yayındaydı. Olayla ilgili bir Reddit başlığında, hayranlar herkesin bu istismarı bir süre kötüye kullandığını bildirdi. İçlerinden biri “Dün gece o kadar kötüydü ki herkes bunu kullanıyordu” dedi. Klip 29 Mart’ta ortaya çıktı. Büyük olasılıkla geliştiriciler bu sorunu çoktan çözmüşlerdir.

Neyse ki, bir Counter-Strike geliştiricisinin izlediğini ve nihayetinde komuttan haberdar olduğunu belirtti.

“Geliştiriciler zaten farkındalar. Saklamak için bir neden yok. Ne kadar çok kişi görürse o kadar iyi, böylece insanlar farkında olurlar,” diye yanıtladı bu klibi neden gösterdiğini soran bir hayranına.

Valve’ın bu durum hakkında haberdar olduğu göz önüne alındığında, sorunun kısa sürede çözüleceğini belirtebiliriz. Sonuçta bu bir beta, çözülmesi gereken pek çok pürüz var.

Her oyunda olduğu gibi CS2 oyununda da geliştiriciler, hilecilerle mücadele içinde olmaya devam edecek gibi görünüyor. 

Oyun henüz erken beta aşamasındayken, bunun gibi pek çok aksaklık ve hata olabilir. Ancak gerçek hileciler ve hile yapımcıları durmuyor. Harita zeminine düştükten sonra herkesi uçuran bir açık keşfettiler bile. Bir Rus hile sağlayıcısı, daha duyurulmadan önce CS2 lansmanı için hazırlandıklarını iddia etti. Hackerlar “mümkün olan en kısa sürede” hileler oluşturmak için diğer Source 2 oyunlarından olan Dota 2 ve Sandbox’ı inceledi.