Ana Sayfa Espor DreamHack Showdown Şampiyonu Beşiktaş!

DreamHack Showdown Şampiyonu Beşiktaş!

411
0
DreamHack Showdown Şampiyonu Beşiktaş!
DreamHack Showdown Şampiyonu Beşiktaş!

DreamHack Showdown Şampiyonu Beşiktaş! Counter Strike: Global Offensive’nin kadınlara özel düzenlenen turnuvası DreamHack Showdown’da zafer temsilcimiz Beşiktaş’ın oldu. 5 – 7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen turnuvada 8 kadın CS: GO takımı arasında mücadele eden Beşiktaş finalde CLG Red’i yenerek zafere ulaştı.

100 bin dolar ödül havuzuna sahip turnuvada temsilcimiz şampiyonluğun yanında 50 bin dolar ödülün ve Ekim ayında düzenlenecek DreamHack Rotterdam turnuvasında mücadele etmeye hak kazandı. 

CLG Red tarafından seçilen Vertigo haritası ile başlayan final mücadelesinde temsilcimiz 8 – 7’lik skor ile önde kapadı. İkinci yarıda da üstün bir oyun sergileyen Beşiktaş maçı 16 – 10 kazanarak seride öne geçti.

DreamHack Showdown Şampiyonu Beşiktaş!  Final serisinin ikinci maçı Beşiktaş’ın seçimi ile Mirage de oynandı. İlk yarıyı 4 – 11 önde kapatan CLG Red, maçı da üstün bir oyun ile 5 – 16 kazandı ve seriyi 1 – 1’e getirdi. Serinin son maçı Inferno haritasında oynandı. İkinci maça göre oldukça üstün bir oyun ile maça başlayan Beşiktaş rakibine pek şans vermedi ve devreye 11 – 4’lik skor ile önde girdi. İkinci yarıda düşüş yaşayan temsilcimiz maçın sonunu hatasız tamamladı ve rakibini 16 – 9 yenerek seriyi 2 – 1’e getirdi ve turnuvanın şampiyonu oldu. 

Final serisinin en iyi oyuncusu ödülü CLG Red takımından Diane ‘di^’ Tran’a verildi. Öte yandan DreamHack Showdown’un MVP’si ise temsilcimiz Beşiktaş’tan Petra ‘Petra’ Stoker seçildi.