Ana Sayfa Espor DreamLeague Season 12 Tamamlandı!

DreamLeague Season 12 Tamamlandı!

353
0
DreamLeague Season 12 Tamamlandı!
DreamLeague Season 12 Tamamlandı!

DreamLeague Season 12 Tamamlandı! Dota 2’nin geçtiğimiz gün tamamlanan turnuvası DreamLeaugue Season 12 şampiyonu belli oldu. Demon Slayer ve Alliance arasında gerçekleşen final mücadelesinin ardından şampiyon Alliance oldu.

6 takımın yer aldığı DreamLeague Season 12 turnuvasında zafere ulaşan Alliance sezona iyi bir başlangıç yapmış oldu. Namağlup olarak turnuvada zafere ulaşan Alliance yeni kadrosu ile de ilk zaferine ulaşmış oldu. B grubunda J.Storm, FlyToMoon gibi ekiplerle mücadele eden Alliance kayıpsız olarak buradan çıkmayı başardı. Yarı finalde Bo3 formatında karşı karşıya geldiği Ninjas In Pyjamas maçında 2 – 0’lık skor ile galip gelmeyi bildi ve adını finale yazdırdı. Bo5 formatında oynanan final mücadelesi Alliance ve Demon Slayer arasında gerçekleşti. Alliance rakibini bu seride 3 – 2’lik skor ile geçerek zafere ulaştı ve 100 bin Dolar ödülünde sahibi oldu.

Final mücadelesinde iyi bir oyun ortaya koyan Demon Slayer rakibinii zorlasa da zaferi kıl payı kaçırdı. Öte yandan Demon Slayer turnuvadaki tek sponsorsuz takım olarak da dikkatleri çekti. 2 – 0 seride geriye düşen Alliance yaptığı kusursuz ataklar ve oyunlar ile rakibine karşı üst üste 3 oyun kazandı ve kupaya uzanan taraf oldu.

Dota 2’nin bu yıl içerisinde gerçekleştirilen önemli turnuvaları arasında yer alan DreamLeague’de Alliance önemli bir başarı elde etmiş oldu. Önümüzdeki haftalarda başlayacak olan ESL One Hamburg ve MDL Chengdu Major’e de katılım sağlayacak Alliance galibiyet serisini ve kupayı alışkanlık haline getirmek istiyor.