Ana Sayfa PC Fortnite’ın Anlık Oyuncu Sayısı 10 Milyonu Aştı!

Fortnite’ın Anlık Oyuncu Sayısı 10 Milyonu Aştı!

477
0
Fortnite’ın Anlık Oyuncu Sayısı 10 Milyonu Aştı
Fortnite’ın Anlık Oyuncu Sayısı 10 Milyonu Aştı

Fortnite’ın Anlık Oyuncu Sayısı 10 Milyonu Aştı! DJ ve Fortnite oyuncusu Marshmello’nun oyun içinde verdiği sanal konser oyunculardan büyük ilgi gördü. Konser sırasında Fortnite’ın anlık oyuncu sayısı 10,7 milyona ulaştı.

Epic Games’in tüm dünyada 200 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyunu Fortnite, kırılması güç bir rekora daha imza attı. 2 Şubat günü oyun içinde düzenlenen sanal konser sırasında aynı anda 10,7 milyon kişi oyunu oynadı.

Fortnite’ın Anlık Oyuncu Sayısı 10 Milyonu Aştı!

Şubat Ayında 2 Büyük Başarı

Popülerliğini yitirmek bir yana git gide artıran Fortnite, yılın en kısa ayına çok büyük iki başarı sığdırmayı başardı. 2 Şubat’ta 10,7 milyon ile ulaşılan oyun tarihinin en yüksek anlık oyuncu sayısına ek olarak 16 Şubat Cumartesi günü aynı anda tam 7,6 milyon oyuncu Fortnite oynadı.

Bu sayı herhangi bir oyun içi etkinlik olmaksızın elde edilen en yüksek oyuncu sayısı olma özelliğini taşıyor. Kasım 2018’de toplam oyuncu sayısının 200 milyonu aştığı duyurulan Fortnite, “oyun dünyasının en çok izlenen oyunu” ve “aynı anda en fazla kişinin izlediği oyun yayını” rekorlarının da sahibi.