Ana Sayfa Mobil Gameloft, SongPop Yayıncısı FreshPlanet’ı Satın Aldı

Gameloft, SongPop Yayıncısı FreshPlanet’ı Satın Aldı

459
0

Dünyanın önde gelen mobil oyun yayıncı ve yapımcılarından Gameloft, mobilde birçok ödüle sahip SongPop oyunlarının yaratıcısı FreshPlanet’ı satın almasını sağlayan anlaşmayı imzaladı. Gameloft’un her yaştan ve ülkeden oyuncular için en iyi oyun deneyimlerini sunma felsefesi doğrultusunda bu satın alma kararı, şirketin genişleme stratejisinde yeni bir dönüm noktası oldu.

2009’da New York’ta kurulan FreshPlanet, yayınlanması ile hızla fenomen haline gelen dünyanın en büyük müzik trivia oyunları SongPop ve SongPop 2 ile, en iyi online oyun dalında prestijli BAFTA ödülü olmak üzere birçok ödül kazanmıştır. Oyuncular, bu son derece sosyal oyunlarda popüler şarkılardan kesitleri tahmin ederek arkadaşlarıyla eğlenceli zaman geçirebiliyor. SongPop, yayınlandığı günden bu yana 100 milyondan fazla indirilmesiyle aynı anda milyonlarca müzik parçasının satışında da rol oynamıştır.

Gameloft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stéphane Roussel, “FreshPlanet müzik trivia kategorisinde rakipsiz bir lider. Firmanın mobil oyunları bizim de sahip olduğumuz tutku ve ustalık ile geliştiriliyor ve  geniş olduğu kadar katılımcı bir kitleyi de çekiyor. Tabi ki bu da, onları aramızda görmek istememizin bir sebebi. FreshPlanet’in yetenek ve yaratıcılığı ile hem yeni eğlence yollarını geliştirmenin,  hem de özellikle Kuzey Amerika’daki varlığımızı artırmanın fırsatını bulacağız.” dedi ve “FreshPlanet’i Gameloft ailesinin bir parçası olarak görmekten ve yeni, daha iddialı projelere doğru yolculuklarında onlara destek olmaktan heyecan duyuyoruz.” şeklinde ekledi.

FreshPlanet CEO’su Mathieu Nouzareth ise, “Birçok hit oyunuyla mobil oyunlarda dünya lideri olan Gameloft ile güçlerimizi birleştirmekten gurur duyuyoruz.” dedi ve “Son derece büyüleyici ve gelir sağlayan trivia oyunlarının geliştirilmesindeki deneyimimiz ve Gameloft’un küresel marka gücü, uzmanlığı ve geniş kitlesi; mobil pop kültür trivia kategorisinde liderlik etme yolunda mükemmel bir uyum sunacaktır.” diye belirtti.

FreshPlanet, CEO’su Mathieu Nouzareth tarafından yönetilmeye devam edecek ve yerleşimi New York’ta kalacak. Diğer yandan bir Gameloft stüdyosu olarak faaliyet gösterecek ve Gameloft ekipleri ve ağından ticari, yayın ve pazarlama desteği alacak.