Ana Sayfa Espor Overwatch League Çevrimiçi Formata Geçiyor!

Overwatch League Çevrimiçi Formata Geçiyor!

366
0
Overwatch League Çevrimiçi Formata Geçiyor!
Overwatch League Çevrimiçi Formata Geçiyor! - GAMER İN TURKEY

Overwatch League Çevrimiçi Formata Geçiyor! Dünya genelinde büyük bir etki yaratan coronavirus salgını sebebiyle etkinlikler iptal edilmeye devam ediyor. Overwatch League yetkilileri ise hızlı bir çözüm üreterek organizasyonun en az zararı görmesini istiyor.

Geçtiğimiz günlerde ertelenen ve iptal edilen etkinlikler listesine Overwatch League’de eklenmişti. Ancak yeni bir duyuru ile Overwatch League organizasyon yetkilileri turnuvanın gelecek aylarda çevrimiçi olarak yeniden oynanacağını duyurdu. Ligin ertelenmesine rağmen bir şekilde oynanacağına dair açıklamalarda geçtiğimiz günlerde Overwatch League yetkililerinden olan Pete Vlastelica tarafından yapılmıştı.

Jon Spector tarafından yapılan röportajda ligin nasıl devam edeceği konusunda detaylı açıklama yapıldı. 21 Mart tarihi itibariyle ligin yeniden başlayacağını belirten Spector, bu tarihte uzun süredir aksayan Pacific Division West takımlarının mücadeleleri oynanacak. San Francisco Shock, Seoul Dynasty, Los Angeles Valiant ve Los Angeles Gladiators takımları dörder mücadele yapacak.

Server sıkıntısı ile karşı karşıya kalınmaması için ligin 3 farklı server’a bölüneceğini belirten Spector, böylelikle lag sorunu olmadan sıkıntısız maçların olacağını belirtiyor. 10 Atlantic Division takımı Kuzey Amerika’nın doğu bölgesinde bir server’da maçları oynayacak. Pacific West takımları ve Seoul Dynasty ise batı yakasında bir server’a bağlı olacak. Ligin 4 Çin ekibi ise Asya üzerinden bir Server ile mücadelelere katılacak.

Gecikmeleri telafi edebilmek adına Cuma günlerine de maç eklenmesi planlar arasında yer alıyor. Henüz resmi bir takvim ise yayınlanmış değil. Önümüzdeki günlerde Overwatch League yetkilileri tarafından resmi takviminde açıklanması bekleniyor. Cuma günlerine eklenecek mücadeleler ile birlikte kaçırılan maçların Mayıs ayına kadar telafi edilmesi bekleniyor.

All Star etkinliği ise sezon sonu oynatılmaya karar verildi. Stage Play Off mücadelelerinin ise iptal edildiği açıklandı. 21 Mart tarihinde çevrimiçi olarak yeniden start alacak maçlar eski sistemde olduğu gibi ligin resmi YouTube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.