Ana Sayfa PC Riot Games Bağışına Oyuncular Karar Verecek!

Riot Games Bağışına Oyuncular Karar Verecek!

321
0
Riot Games Bağışına Oyuncular Karar Verecek!
Riot Games Bağışına Oyuncular Karar Verecek!

Riot Games son zamanlarda adından bir hayli söz ettiriyor. Legends of Runeterra’nın çıkışının yaklaşmasıyla birlikte VALORANT’ın kapalı beta sürecinin başlaması onları fazlasıyla olumlu etkiledi. Ayrıca karantina sürecinin de etkisi olduğunu belirtelim. Uluslararası şirket şimdi de daha önce yaptığı bir bağış kampanyasını tekrar gerçekleştirecek.

Riot Games, küresel anlamda etki oluşturmak amacıyla, kâr amacı gütmeyen kuruluşu Riot Games Toplumsal Etki Fonu’nu hayata geçirdiğini duyurmuştu. Geçtiğimiz yıl Karma şampiyonu için çıkartılan Şafakgetiren Karma kostüm gelirlerinin tamamı Riot Games Toplumsal Etki Fonuna bağışlanmıştı. Tüm bağışlar toplandıktan sonra oyuncular bağış yapılacak olan kurumu seçmişlerdi.

İlk olarak Toplumsal Etki Fonu hakkında birkaç bilgi verelim. Riot Games Toplumsal Etki Fonu, oyun geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games’den tamamen ayrı bir oluşum. Ayrıca, elde edilen tüm gelirlerin belirlenen alanlarda olumlu sosyal etkiler gerçekleştirmesi için yapılandırılmış bir fon. bu girişim sayesinde Riot ve dolayısıyla da oyuncular, dünya çapında daha büyük değişiklikler yapma imkânı kazanıyor.

Hayır Kurumunu Seç

riot-games-bagisina-oyuncular-karar-verecek

Bu kampanya tekrarlanıyor. Ayrıca kampanya COVID-19 için yapılan destek çalışmalarına dahil değil. Riot Games tarafından yayınlanan açıklama;

“2019’un ekim ayında League of Legends’ın 10. yıldönümünü dünya çapında kutladık ve ImpactAssets işbirliğiyle oluşturduğumuz Riot Games Toplumsal Etki Fonu‘nu duyurduk. Aralıkta 1000. kostümümüz Şafakgetiren Karma’yı en yeni oyun içi bağış kampanyamız olarak çıkardık. Şimdi de oyuncuları League of Legends İstemcisi üzerinden 10 Nisan ve 23 Nisan tarihleri arasında, kâr amacı gütmeyen yerel kurumlarını seçmeye davet ediyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların hep birlikte 6 milyon Amerikan doları topladığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Oyuncuların topluluklarımızı daha iyi hale getirmek için hep birlikte el ele çalışması gerçekten de gururlandırıcı ve ilham vericiydi.

Ama işimiz henüz bitmedi! Bir topluluğun ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenen kişilerin, çözüm bulma konusunda ideal kişiler olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden dünyanın dört bir yanındaki oyunculardan, bölgelerindeki en etkili kâr amacı gütmeyen kurumları destekleyerek seslerini duyurmalarını rica ediyoruz.

Riot Games Toplumsal Etki Fonu; yerel ofislerimiz ve GlobalGiving‘in yardımıyla etkili, faydalı ve topluluklarımızın önemli sorunlarıyla ilgilenen 46 kâr amacı gütmeyen partner belirledi. Toplanan paranın büyük bir bölümünü, Şafakgetiren Karma bağış kampanyasından her bir sunucuda ne kadar gelir elde edildiğine bağlı olarak bölgelerin bağış havuzuna ekleyeceğiz.

Oyuncular 10 Nisan ve 23 Nisan tarihleri arasında League of Legends İstemcisi’ne giriş yapıp topluluklarına en faydalı olduğunu düşündükleri üç yerel kâr gütmeyen kurumdan birine oy verebilecek. Oy verme sürecinin sonunda en çok oy alan kâr amacı gütmeyen yerel kurum bölgesel bağış havuzunun %50’sini, diğerleriyse %25’ini alacak. Her kurum en az 10.000 Amerikan doları kazanacak.

Küresel bir şirket olmak, toplumsal etkiye küresel bir anlayışla yaklaşmamızı sağlıyor. Bunun önemli bir bölümü de oyunculara en çok önemsedikleri şeyleri destekleyebilme özgürlüğü sunmak. Bu yaklaşımdan yeni dersler çıkarmayı umuyoruz ve yolculuğumuza hep birlikte devam etmeyi iple çekiyoruz.

Her bir bölgede destekleyeceğimiz hayır kurumlarından bazıları şunlar:

Brezilya Fundação Amazonas Sustentável
AfroReggae
Todos Pela Educação
Çin China Social Welfare Foundation – Free Lunch for Children Project
China Youth Development Foundation – Hope Project
China Foundation for Poverty Alleviation – Sunshine Sports / Sunshine Playground Project
İrlanda CoderDojo Foundation, part of the Raspberry Pi Foundation
greenlight for girls
Jigsaw
Fransa Secours Catholique – Caritas France
HI (Humanity & Inclusion)
Solidarité Formation Médiation – SFM Clichy
Almanya Gaming-Aid
NABU (Naturschutzbund Deutschland) e.V.
Deutsches Rotes Kreuz
Japonya Academy Camp
SAVE Takata
八雲病院
Kore 별별생활체육센터
피치마켓
함께웃는재단
Latin Amerika América Solidaria Argentina
Fondo Semillas
Agua Pura Para El Pueblo
Kuzey Amerika Code.org
Mental Health America
Eden Reforestation Projects
Avustralya headspace
Life Education
batyr
Foundation for National Parks & Wildlife
Rusya Созидание
ДВИЖЕНИЕ ВВЕРХ
Благотворительный Фонд Константина Хабенского
Günaydoğu Asya Passerelles Numériques
Openmind Projects
The Dariu Foundation
İspanya FUNDACIÓN JUEGATERAPIA
Aldeas Infantiles SOS de España
FUNDACIÓN ACCIÓN CONTRA EL HAMBRE
Türkiye TOHUM OTİZM VAKFI
TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)
ANNE ÇOCUK EĞİTİM VAKFI
Birleşik Krallık SpecialEffect
Wonder Foundation
Theodora Children’s Charity

*Not: Bu kadar çok kâr amacı gütmeyen kurumu incelemek ve seçmek birkaç ay sürdü. Yani bu bağışlar, küresel COVID-19 yardım kampanyalarımızın kapsamında değil.