Ana Sayfa Konsol Rocket League Tamamen Ücretsiz Oluyor!

Rocket League Tamamen Ücretsiz Oluyor!

316
0
Rocket League Tamamen Ücretsiz Oluyor!
Rocket League Tamamen Ücretsiz Oluyor!

2015 yılında Psyonix tarafından yayınlanan Rocket League, futbolu arabalarla buluşturan bir oyun. Günümüzde milyonlarca oyuncu tarafından oynanan oyunun büyük bir hayran kitlesi bulunuyor. Çağının ötesinde bir Spor/Aksiyon oyunu olan Rocket League, geçtiğimiz haftalarda şu anki dereceli sezonun süresiz olarak ertelendiğini belirtmişti. Alınan kararla birlikte sonraki güncellemenin çakışması bekleniyordu. Ancak bu güncellemenin öneminin farkına henüz varılmamıştı.

Rocket League, tarihinin en büyük güncellemesine hazırlanıyor. Bu güncellemeyle birlikte, Epic Games’in Psyonix’i satın almasından sonra beklendiği gibi, oyun ücretsiz olacak. Ardından oyuncular Steam üzerinden oyunu satın alamayacaklar.

Rocket League Steam’den Kaldırılıyor!

rocket-league-tamamen-ucretsiz-oluyor

Bildiğiniz üzere Epic Games, Psyonix’i satın aldı. Tabii ki Rocket League’i de. Oyunun tamamen ücretsiz hale gelmesinden sonra Steam’den kaldırılacağı da açıklanmıştı. Ancak oyunu Steam üzerinden satın alan oyuncuların telaşlanmasına gerek yok. Psyonix yaptığı açıklamalarda bu oyuncuları mağdur etmeyeceğini belirtti. Oyunun Steam versiyonu güncellemeleri almaya devam edecek.

Oyunun ücretsiz hale gelmesiyle birlikte farklı platformlardaki hesaplarınızı PC hesabınızla eşleştirebileceksiniz. Bu sayede oyuncular rekabetçi sınıflarına, eşya envanterlerine ve Rocket Pass seviyelerine ve görevlerine istedikleri platform üzerinden ulaşabilecekler.

rocket-league-tamamen-ucretsiz-oluyor

Rocket League’in milyonlarca oyuncu tarafından oynandığını belirtmiştik. Şu ana kadar 75 milyonun üzerinde kopya satışı gerçekleşti. Psyonix bu oyuncuların ödedikleri paraların boşa gitmemesi adına güzel bir uygulama gerçekleştirecek. Ücretli olduğu 5 yıllık dönem içerisinde oyunu satın alan oyuncuların hesabı Legacy (Miras) seviyesine yükseltilecek. Bu duruma yükseltilen hesaplar şu ödülleri kazanacak:

  • Oyun ücretsiz olmadan önce yayınlanan tüm Rocket League DLC’leri
  • Legacy kalitesine yükseltilmiş 200’den fazla Common eşya
  • Rocket League’i hangi yılda oynamaya başladıklarını gösteren bir oyun içi unvan
  • Huntress oyuncu banner’ı
  • Golden Cosmos Boost
  • Diece-Oro tekerlekler
  • Faded Cosmos Boost (yalnızca bugünkü duyurudan önce oyuna giren oyuncular için)

Rocket League’i tamamen ücretsiz hale getirecek ve Steam’de satıştan kaldırılmasını sağlayacak olan güncellemenin ne zaman geleceğiyle ilgili net bir tarih paylaşılmış değil. Ancak güncellemenin yaz bitmeden gelmesi bekleniyor. PC oyuncuları oyunu şu an için yalnızca Steam üzerinden satın alabiliyor. Buraya tıklayarak oyunu satın alabilirsiniz ya da oyunun Epic Games Store’da ücretsiz olarak yayınlanmasını bekleyebilirsiniz.