Ana Sayfa PC Sonic The Hedgehog 2 Ücretsiz Oldu!

Sonic The Hedgehog 2 Ücretsiz Oldu!

345
0
Sonic The Hedgehog 2 Ücretsiz Oldu!
Sonic The Hedgehog 2 Ücretsiz Oldu!

Video oyun sektörünün en eski isimlerinden biri olan SEGA, 60. yıldönümünü kutluyor. Bu kapsamda birçok etkinlikle ilgilenen SEGA, Steam’de yeni bir ücretsiz oyun kampanyası da başlattı. Oldukça ikonik bir oyunu hediye eden SEGA, heyecan ve mutluluklarına tüm oyunseverleri de dahil etmiş oldu. Sonic The Hedgehog 2, kısa süreliğine ücretsiz oldu.

Sonic The Hedgehog 2

sonic-the-hedgehog-2-ucretsiz-oldu

Mavi ve süratli kirpi Sonic için çıkartılmış olan ikonik oyunlardan biridir. SEGA’nın en çok tanınan figürlerinden biri olan Sonic’in yakın zamanda filminin çıkacağını da hatırlatalım.

Sonic The Hedgehog 2, 1992 yılında piyasaya sürüldü. Oyun hikaye olarak 1991 yılında çıkan ilk oyunu devam ettiriyordu. İkonikleşmiş bir karakter olan Sonic’in bu oyunu, gelişen teknolojiye ayak uydurması amacıyla sürekli yenilenmişti. Son haline 2011 yılında kavuşan Sonic The Hedgehog 2, Steam’de satışa sunulmuştu. Şimdiyse bu oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilir ve sonsuza kadar sahip olabilirsiniz. Normal fiyatı 10 TL olan oyun 19 Ekim tarihine kadar ücretsiz olmaya devam edecek.

sonic-the-hedgehog-2-ucretsiz-oldu

İki boyutlu bir platform oyunu olan ücretsiz oyunun hikayesine değinecek olursak:

“Oyunun iki kahramanı vardır, Sonic ve onun yardımcısı, Miles” Tails” Prower; Bir çocuk olan Tails, Sonic gibi idol olmak isteyen bir tilkidir. Oyunun hikâyesi Sonic the Hedgehog (1991 Video Oyunu) oyununa benzer. Dr.Ivo Robotnik 7 kaos zümrütünün gücüyle dünya egemenliğini planlıyor ve hayvanları kaçırıp robotlara çeviriyor. Sonic ve Tails, oyunda 7 kaos zümrütünü toplayıp Eggman’ın kaçırdığı hayvanları kurtarmalıdır.”

SEGA Oyunları İndirimde

sonic-the-hedgehog-2-ucretsiz-oldu

SEGA’nın 60. Yıldönümü kutlamalarına siz de Steam’de aracılığıyla katılabilirsiniz. 9 Ekim – 19 Ekim tarihleri arasında ikonik Sonic oyununu ücretsiz kütüphanenize eklemeniz dışında birçok indirimden faydalanabilirsiniz.

“15-18 Ekim tarihleri ​​arasında her gün dağıttığımız ÖZEL ÜCRETSİZ MİNİ OYUNLARIMIZI kapın. Bu yepyeni oyunlar, sadece SEGA’nın 60’ı için oluşturuldu ve SADECE SINIRLI SÜRE için mevcut. Bir kez gittiler mi, gittiler. Günlük mini oyunu almak için her gün geri dönmeyi unutma!

Sizi orada görmeyi dört gözle bekliyoruz ve SEGA’nın 60. yılını bizimle birlikte kutlamanın keyfini çıkarmanızı umuyoruz!”

SEGA indirimlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Total War: WARHAMMER II‘yi ücretsiz oynayabilmeniz için son 6 saatiniz olduğunu da belirtelim.