Ana Sayfa Konsol Stela, 13 Mart Tarihinde Switch ve PC’ye Çıkacak!

Stela, 13 Mart Tarihinde Switch ve PC’ye Çıkacak!

329
0
Stela, 13 Mart Tarihinde Switch ve PC'ye Çıkacak!
Stela, 13 Mart Tarihinde Switch ve PC'ye Çıkacak!

SkyBox Labs tarafından geliştirilen ve yayınlanan Stela, Apple Arcade ve Xbox One için çıkış yapmıştı. Şimdiyse PC ve Nintendo Switch için geliyor. İlk iki platform için 2019 yılının Ekim ayında çıkış yapan oyun 13 Mart 2020 tarihinde ise PC ve Nintendo Switch için çıkacak.

Bağımsız geliştiricilerin de çok iyi oyunlar yapabildiğini kanıtlar nitelikte olan bir oyun. Halihazırda Halo Infinite ortak geliştiricisi olan SkyBox Labs tarafından çıkartılan oyunun oldukça kaliteli olduğunu söylemek mümkün. Bir platform oyunu olan Stela, orijinal müzikleri, ayrıntılı bulmacaları ve devasa canavarları ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Oyunun tanıtım yazısı:

“Stela, genç bir kadının, eski zamanlara ait esrarengiz bir dünyanın son günlerine tanıklık etmesini konu alan sinematik, atmosferik bir platform oyunudur.

Parçalanan alanlardan geçerken göz korkutucu zorluklarla, tehlikeli arazilerle ve devasa canavarlarla başa çıkın. Karmaşık bulmacaları çözmek ve her birine orijinal müziklerin eşlik ettiği, soluk tonlu manzaralara gizlenmiş tehlikeli yaratıkların arasından sıyrılabilmek için bulunduğunuz ortamı yönetin. Atmosferik bir deneyimle hayata geçirilen gizemli kasabalarda, akıllardan çıkmayan ormanlarda ve devasa yeraltı kalıntılarının bulunduğu geniş alanlarda hayatta kalın.”
stela-13-mart-tarihinde-switch-ve-pcye-cikacak
Stela, size ölmekte olan bir gezegende karamsar ama etkileyici atmosferini sunuyor. Yaşamla dolan yeraltı mağaralarından, yüzeyde bulunan yapılara kadar pek çok alanda yaşam mücadelesi veriyorsunuz.
Ayrıca oyuna gelen son güncellemeler de yeni platformlarda bulunacak. Bunlar 15’den fazla yeni ve gizli alan, yeni güncellemeler ile birçok hatanın giderilmesi ve mekanik iyileştirilmelerin yapılmasını kapsıyor. Yapılan oynanış iyileştirmeleri de şu anki durumuyla dahi iyi olan atmosferin daha da etkileyici olmasını sağlayacak. Ayrıca SkyBox Labs kurucu ortağı Shyang Kong şunları söyledi:
“Oyuncularımızdan çok fazla sayıda geri bildirim aldık. Oyunun mevcut platformları dışında yeni platformlar içinde hikaye anlatımını iyileştirmek için çalıştık. Eğer oyunu oynadıysanız tekrar oynamak için birçok nedeniniz olacak. Eğer oyunu henüz oynamadıysanız sizin için mükemmel hale getirdik.”
stela-13-mart-tarihinde-switch-ve-pcye-cikacak
Oyuna yeni ve daha tatmin edici bir son ekleniyor. Yenilenmiş ve oyuncuların istekleri dikkate alınarak tasarlanmış olan bu yeni son, oyunu daha önce bitirenlerin de yeniden oynamak isteyeceği türden.
Stela, PC için Steam ve Switch için de eShop üzerinden 13 Mart 2020 tarihinde satışa sunulacak. Oyunun bu platformlara çıkacak olan versiyonları halihazırdaki bütün eklentileri ve güncellemeleri barındıracak. Oyunun fiyatının ise 19.99$ olacağı belirtildi.

Oyunun Tanıtım Videosu