Ana Sayfa PC The Walking Dead Final Sezonu Epic Games Store’da Olacak

The Walking Dead Final Sezonu Epic Games Store’da Olacak

494
0
The Walking Dead Final Sezonu Epic Games Store’da Olacak

Telltale Games ile yaşanan sorunların ardından The Walking Dead serisinin final sezonu kaldığı yerden devam edecek. Sevilen oyunu merak ile bekleyen oyuncular için çıkış tarihi yayınlanmadan sürpriz bir gelişme açıklandı.

Açıklanan gelişmenin ayrıntıları şu şekilde oldu. The Walking Dead final sezonunu PC versiyonu için ön sipariş veya ilk bölümün çıkışı ile Steam ve benzeri çevrimiçi mağazalardan satın aldıysanız oyunun final bölümünün ikincisine sorunsuz erişebileceksiniz. Ancak tüm final bölümünü paket olarak satın alacak oyuncular arasındaysanız oyuna erişim sadece Epic Games Store üzerinden olacak.

The Walking Dead serisinin tamamlanması için Epic Games tarafından geliştirici ekibin bir araya getirilmesi ve tüm gerekli şartların sağlanması konusunda Skybound Games stüdyosuna yardımcı olunduğu açıklandı. Bu yardım sonrasında Skybound Games ve Epic Games arasında imzalanan ortaklık anlaşması ile şartlar bu hale geldi. Anlaşma gereğince oyunun final sezonunun son iki bölümü Epic Games Store üzerinden satılacağı belirtildi. Bu anlaşmanın tek istisnası yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi oyunun final sezonunun ilk bölümünü almış veya ön sipariş sahibi kullanıcılardan iseniz sorunsuz şekilde erişim sağlayabileceksiniz.

The Walking Dead: The Final Season – Episode 3: Broken Boys oyunun çıkış tarihi ve yayınlanacağı platformlar ise şu şekilde olacak. Oyun 15 Ocak 2019 tarihinde yayınlanacak. PlayStation 4, Xbox One konsollarının yanı sıra PC platformunda da yayına sunulacak.