Ana Sayfa Konsol Tomb Raider Hayranlarına Kötü Haber Geldi

Tomb Raider Hayranlarına Kötü Haber Geldi

76
0
Tomb Raider Hayranlarına Kötü Haber Geldi

Tomb Raider hayranlarına üzücü haber! Nintendo Switch için üzerinde çalışılan iki Lara Croft oyunu ileri bir tarihe ertelendi. 

Oldukça popüler olan aksiyon-macera serisi Tomb Raider’ın yan ürünleri olarak geliştirilen iki Lara Croft oyunu ileri bir tarihe alındı. Feral Interactive, Lara Croft and the Guardians of Light ile Lara Croft and the Temple of Osiris Nintendo Switch versiyonunun 2023’te piyasaya sürüleceğini iletti. 

Tomb Raider Hayranlarına Kötü Haber Geldi

İki adet Lara Croft yapımı 2023’te piyasaya çıkacak

Lara Croft and the Guardians of Light ve Lara Croft and the Temple of Osiris’in, ilk önce 2010 senesinde Xbox 360 ve PS3 için piyasaya çıkarıldı. Bulmaca ve parkur konseptiyle dikkatleri üzerine çeken oyunlar, serinin 25. yıl dönümüne özel Nintendo Switch platformuna gelecekti.  

İki Lara Croft oyunu, oyuncuların Amerika ormanlarında bazı yolları bulmalarına ve kendi çözümlerini üretmelerini gerektiren bir temaya sahip. İlk Lara Croft spin-off’unun devamı olarak nitelendirilen Guardians of Light, dahs ileri teknoloji kullanılan bulmaca sistemiyle oyun severlerden olumlu yönde yorumlar aldı. 

Tomb Raider Hayranlarına Kötü Haber Geldi

Öncesinde Alien: Isolation ve GRID Autosport benzeri ünlü oyunları Nintendo Switch platformuna taşıyan Feral Interactive, konsol ve bilgisayar yapımlarını mobil platformlara uygun hale getirme konusunda oldukça tecrübeli bir konuma sahip. Şirket ek olarak Tropico, Company of Heroes, XCOM 2 ve Rome: Total War yapımının geliştirilmesinde önemli bir role sahip. Geçen ekim ayından beri Lara Croft için açıklama yapılmadığını göz önüne alırsak, yapımların ileri tarihe alınması oldukça muhtemel. Feral Interactive 2023 yılında çıkacağı bilinse de kesin bir tarih verilmedi. Gene de oyunun hayranlarına güzel haberler var. Tomb Raider severleri için güzel haberler de var. Crystal Dynamics, Tomb Raider serisinin bu zamana kadarki “en büyük ve en kapsamlı” yapımını geliştirmek amacıyla Amazon Games ile masaya oturduğunu duyurdu. Yeni projeleriyle ilgili gelişmeler gerçekleşirse sizleri haberdar edeceğiz.

Sizlerin bu erteleme gelişmesi hakkındaki düşünceleri neler? Gerçekleşen erteleme haberleri konusundaki fikirleriniz ne yönde? Altta yer alan yorumlar kısmında bizlerle bu düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.