Ana Sayfa Mobil Yerli oyun stüdyosu Spektra Games 1 milyon 250 bin dolar yatırım aldı

Yerli oyun stüdyosu Spektra Games 1 milyon 250 bin dolar yatırım aldı

70
0
Yerli oyun stüdyosu Spektra Games 1 milyon 250 bin dolar yatırım aldı

Yerli mobil oyun stüdyosu Spektra Games, Ludus Ventures ve The Games Fund’ın liderliğini üstlendiği turda, Alfa Games & Partners’ın da katılımıyla 1 milyon 250 bin dolar yatırım aldı.

Üç genç girişimci Kadir Danışman, Doğukan Şen ve Yusuf Demir tarafından 2020 yılının
Haziran ayında kurulan Spektra Games mobil yarış & simülasyon oyunlarına odaklanıyor.

Yerli oyun stüdyosu Spektra Games 1 milyon 250 bin dolar yatırım aldı

Toplamda 40 milyondan fazla indirmeye ulaşan oyunları arasında 2022’nin Ekim ayında
yayınladıkları Parking Master Multiplayer 2, şimdiden 10 milyon indirmeyi geçerek globaldeki başarısını sürdürüyor. Spektra Games’in oyunlarını Google Play Store ve App Store üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Spektra Games kurucu ortağı ve CEO’su Kadir Danışman verdiği demeçte;

“Spektra Games olarak kuruluşumuzdan beri hep net bir odağımız vardı; mobilde yarış & simülasyon kategorilerinde globalde en başarılı oyunları üreten bir stüdyo haline gelmek. Bu odağımız doğrultusunda yatırım almadan 3 oyun yayınladık ve kârlı, sürdürülebilir bir yapı oluşturmayı başardık. Bu yatırımla birlikte yetenekli ve tutkulu ekibimize yeni isimler katacağız ve hem mevcut hem de yeni projelerimizin gelişimini hızlandırarak hedefimiz doğrultusunda ilerleyişimize devam edeceğiz.

Yaptıkları yatırım ile ilgili Ludus Ventures General Partner’i İsmet Gökşen verdiği demeçte;

Spektra Games’in mobil yarış oyunları pazarına liderlik etme tutkusunu desteklemekten heyecan duyuyoruz. Spektra Games’in kurucu ortakları Kadir Danışman, Doğukan Şen ve Yusuf Demir, etkileyici bir girişimcilik hikayesi ortaya koydular. Aynı zamanda The Games Fund ile Türkiye’deki ilk yatırımlarında ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. Spektra Games’in yarış türünde devrim yaratma potansiyeline sahip olduğundan eminiz ve zirveye giden yolculuklarını desteklemek için sabırsızlanıyoruz.”

Yaptıkları yatırım ile ilgili The Games Fund kurucu ortağı Ilya Eremeev verdiği demeçte;

“The Games Fund olarak, Spektra Games’in yarış ve simülasyon oyunları alanında güçlü bir oyuncu haline gelme yolculuğuna destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Motor sporları, tüm kökenlerden insanları harekete geçiren evrensel bir tutku. Aynı zamanda simülasyon oyunları, dünya çapındaki milyarlarca oyuncu için heyecan verici bir deneyim kapısı. Spektra Games’in kurucularının tavizsiz vizyonunu ve bugüne kadar olan yolculuklarının dinamizmini takdir ediyoruz. Oyun pazarının geleceğini şekillendirecek olan genç ve cesur oyun geliştiricilerini desteklemeye devam ediyoruz. Ayrıca, Ludus Ventures’in son derece profesyonel ekibiyle birlikte bu anlaşmanın ortak lideri olmaktan da mutluluk duyuyoruz.