Ana Sayfa PC Activision Blizzard Müjdeyi Verdi!

Activision Blizzard Müjdeyi Verdi!

132
0
activision-blizzard-mujdeyi-verdi

Activision Blizzard Müjdeyi Verdi! Microsoft geçtiğimiz aylarda Activision Blizzard’ı satın almış ve oyun dünyasını oldukça derinden sarsmıştı. Bu gelişme sonrasında Sony gibi rakip şirketlerin hisselerinde yaşanan düşüş, Microsoft’un Activision Blizzard imzalı oyunları diğer platformlara vermeyeceği iddialarını ortaya çıkardı.

Son günlerin gündemden düşmeyen bu iddiası sonrasında Activision Blizzard tarafından Türkiye’deki oyun severleri sevindirecek bir açıklama geldi. Şirket yaptığı açıklamada oyunların satıldığı Battle.net sitesinde uzun zamandır beklenen Türk Lirası ile ödeme desteğini getirdiğini açıkladı.

Activision Blizzard Türk Lirası Ödeme Müjdesini Verdi!

Battle.net geçtiğimiz hafta kullanıcılarına gönderdiği mail ile 4 Mayıs itibari ile platformda Türk Lirası ile ödeme seçeneğinin geleceğini duyurmuştu. Türk Lirası ile ödemenin yanı sıra Battle.net platformuna Gürcü Larisi, Kazakistan Tengesi, Ukrayna Grivnası gibi farklı para birimleri de eklendi.activision-blizzard-mujdeyi-verdi-2

Platforma giriş ile satıştaki oyunlar kullanıcıların karşısına artık TL fiyatları ile çıkıyor. Hatta bazı oyunlardaki yüzde 70’e varan indirimler de olduğu bilgisini gözden kaçırmayın. Ayrıca sitedeki fiyatları karşılaştırdığımızda Euro’nun 10₺’ye sabitlendiğini de söyleyebiliriz. Bu durum ile ilgili yerel fiyatlandırma uygulandığına dair henüz Activision Blizzard’dan gelen resmi açıklama yok. İlerleyen zamanda bu sabit kur durumunun değişip değişmeyeceği konusunda da yapılmış resmi bir açıklama yok. Önümüzdeki haftalarda işleyişin nasıl ilerleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Blizzard ve çok daha fazla oyun haberi için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.