Ana Sayfa Konsol Aliens: Dark Descent Çıkış Tarihi ve Oynanış Görüntüsü Yayınlandı

Aliens: Dark Descent Çıkış Tarihi ve Oynanış Görüntüsü Yayınlandı

58
0
Aliens: Dark Descent Çıkış Tarihi ve Oynanış Görüntüsü Yayınlandı

Aliens: The Dark Descent için yeni bir fragman yayınlandı.

Oyunun yeni oynanış görüntülerini ortaya koyan ve aynı zamanda oyun için çıkış tarihi veren bir fragman yayınlandı. Alien serisinin video oyunları dünyasında uzun bir geçmişi var ve çok çeşitli türlere yayılıyor. Serinin yakın tarihteki en önemli oyunu, en iyi modern hayatta kalma korkularından biri olarak kabul edilen Alien: Isolation’dır. Aliens: Dark Descent, Alien Versus Predator’dan bu yana gerçek zamanlı strateji türündeki ilk Alien oyunu olacak.

Bu oyun için ilk fragman 2022 Summer Games Fest’te gösterildi ancak fazla oynanış görüntüsü içermiyordu. Summer Games Fest programında yayınlanan fragman, isimsiz bir denizcinin, oyunun geçeceği yer olarak tahmin edilen Tantalus Üssünde, gördüklerini ve yaşadıklarını anlatmasından oluşuyordu. Fragman, bu isimsiz denizcinin Xenomorph’lar tarafından kuşatılmasıyla bitiyor. Tanıtım fragmanının sonunda “2023” yılı gösterilmeden öncesinde de sadece birkaç saniyelik oynanış görüntüsü gösterildi.

Yayınlanan yeni oynanış fragmanı, oyuncuların Aliens: Dark Descent’ten neler bekleyebileceklerini gösteriyor.

Oyunda, büyük bir Xenomorph salgınını araştırmakla görevlendirilmiş bir Colonial Marines ekibinin komutanı olarak hareket ettiğimiz, gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Savaş sistemi sezgisel bir tasarıma sahip gibi görünüyor; oyuncu komutlar veriyor ve oyun otomatik olarak işi yürütmek için en iyi donanıma sahip olan denizciyi gönderiyor. Ayrıca oyuncular, oyun anındaki komutların verilmesini kolaylaştırmak için savaş sırasında zamanı yavaşlatabiliyorlar.

Aliens: Dark Descent, Tindalos Interactive tarafından geliştiriliyor ve Focus Entertainment tarafından yayınlanacak. Geliştirici daha önce Battlefleet Gothic gibi Warhammer evreninde geçen gerçek zamanlı strateji oyunları üzerinde çalışmıştı.

Aliens: Dark Descent 20 Haziran 2023’te PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.