Ana Sayfa PC Borderlands 3 Artık Steam’de!

Borderlands 3 Artık Steam’de!

332
0
Borderlands 3 Artık Steam'de!
Borderlands 3 Artık Steam'de!

2K Games tarafından yayınlanan ve Gearbox Software tarafından geliştirilen Borderlands 3 geçtiğimiz yılın eylül ayında oyunculara sunulmuştu. Serinin en yeni oyunu olarak dikkat çeken Borderlands 3 aksiyon, rol yapma ve shooter türlerini içerisinde barındırıyordu.

13 Eylül 2019 tarihinde çıkış yapan oyun, 5 yıllık bir geliştirme sürecinin ardından türünün en iyi nişan sistemi, komedi unsurları, özelleştirme seçenekleri, her biri çok özel olan karakterleri ve yenilikçi co-op oynanışıyla oyuncular tarafından fazlasıyla beğenildi.

borderlands-3-artik-steamdeOyun bu sevgiyi kanıtlayan büyük bir başarıya da imza atmıştı. 2K tarihindeki en hızlı satan oyun olarak tarihe geçti ve kıralması zor bir rekorun altına imzasını attı. Çıkışının ardından ilk 5 gün içerisinde beş milyon satan oyun bir başka rekoru daha elinde bulunduruyor. Bu istatistikler aynı zamanda 2K’in en çok satan oyunu olma başarısını da elde ettiğini gösteriyor. Borderlands 3’e bayrağı devreden oyunsa yine aynı seriden olan Borderlans 2 olarak dikkat çekiyor.

Borderlands 3 serinin sınırlarını yeniden belirleme konusunda büyük bir adım atmış oldu. Neredeyse kimse oyunun böyle bir başarıyı elde etmesini beklemiyordu. Ayrıca oyunun her platformda yayınlanmadığını da belirtelim. Oyun rekoru kırdığı sırada yalnızca PS4, Xbox One ve Epic Games Store aracılığıyla satın alınabiliyordu. Bu noktada en çok dikkat çeken platformun Epic Games Store olduğunu söylememiz gerek. Oyunun yayın haklarını belli bir süreliğine yalnızca kendisinde bulunduran Epic Games önemli bir kazanç elde etti. Bunun arkasındaki sebebin satışlardan alınan pay olduğu ortaya atıldı. Bildiğiniz üzere Steam %30 pay alırken Epic Games Store %12 oranında kesinti yapıyor.

borderlands-3-artik-steamde

Ancak bu devrin sonuna gelindiğini belirtelim. Borderlands 3, yalnızca Epic Games Store’da satılmayacak. Bugünden itibaren oyunun Steam’de de satışa çıktığını sizlere bildirelim. Gearbox’ın yaptığı duyuruyla birlikte oyun Steam’de yer almaya başladı. Çıkışından 6 ay sonra Steam’de yer alan oyun için güzel bir kampanya da yapıldı. Oyunun Steam’e çıkışına özel %50 indirim yapıldı. Normal fiyatı 309 TL oyun şu anda 154.50 TL karşılığında satın alınabiliyor. Ayrıca oyunun diğer sürümleri yani Digital Deluxe Edition ve Super Deluxe Edition’da da aynı oranda indirim yapılmış durumda.

Buraya tıklayarak oyunun mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.