Ana Sayfa PC Crying Suns, Epic’te Ücretsiz Oldu!

Crying Suns, Epic’te Ücretsiz Oldu!

280
0
Crying Suns, Epic'te Ücretsiz Oldu!
Crying Suns, Epic'te Ücretsiz Oldu!

Epic Games Store, bizlere oldukça heyecanlı bir yılbaşı süreci geçirdi. 15 gün boyunca her gün farklı bir oyunu ücretsiz hale getiren Epic Games, pek çok oyuncunun sevgisini kazandı. 15 günlük dönemi Cities: Skylines ile açan Epic adından söz ettiren birçok oyunu ücretsiz olarak dağıttı. Bu oyunlar arasında Metro: 2033 Redux, Stranded Deep, The Long Dark, Torchlight II, Inside ve Tropico 5 bulunuyordu. Ancak Epic Games Store’un haftalık ücretsiz oyun kampanyası henüz bitmedi.

2 yılı aşkın süredir haftalık olarak ücretsiz oyun hediye eden Epic Games Store, yılbaşı kutlamalarının ardından bu kampanyasına devam ediyor. Geçtiğimiz hafta dinozorlarla iç içe olduğumuz hatta onları kontrol altında tutmaya çalıştığımız Jurassic World Evolution isimli oyunu hediye eden Epic, bu hafta da bir strateji oyunu hediye ediyor.

crying-suns-epicte-ucretsiz-oldu

Bu hafta ücretsiz olarak sunulacak olan Crying Suns bir rogue-lite strateji oyunu. Gizemli bir şekilde çöküş yaşayan imparatorluk hakkındaki gizemleri, gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışacağınız bu oyunda taktiksel kararlar almanız gerekecek.

Steam’de 40 TL karşılığında satın alabileceğiniz oyuna Epic Games Store üzerinden 14 Ocak saat 19.00’a kadar ücretsiz olarak sahip olabileceksiniz. Epic Games Store üzerinden oyunu kütüphanenize eklediğiniz takdirde sonsuza kadar sizin olacak. Bu kampanya boyunca elde ettiğiniz diğer oyunlar gibi bu iki oyunu da dilediğiniz anda oynayabileceksiniz. Oyunları bilgisayarınıza yükleyebilmek için ilk olarak Epic Games istemcisini indirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Crying Suns İnceleme

crying-suns-epicte-ucretsiz-oldu

“Crying Suns, gizemli bir şekilde çöken bir imparatorluğu araştıran bir uzay filosu komutanı olarak oynayacağın taktiksel bir rogue-lite oyunudur. Hikâye bakımından zengin bu deneyimde, her başarılı deneme ile İmparatorluk ve kendin hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracaksın.”

Oyunun hikayesinden kısaca bahsedecek olursak; 700 yıllık barış ve refahın ardından Galaktik İmparatorluk ani bir çöküş yaşıyor. İnsan efendileri için her şeyi yapabilen makineler olan OMNI’ler, bir anda kapandılar. Refah ve huzurun egemen olduğu 700 yıl boyunca OMNI’lerle yaşayan insan ırkı ise hayatta kalma yetisini kaybetmiş durumda.

crying-suns-epicte-ucretsiz-oldu

Yönettiğiniz karakter ise Yıldız savaşlarına katılan gelmiş geçmiş en iyi İmparatorluk Amirali ve adeta bir savaş makinesi olan Eliye Idaho’nun klonusunuz. Çalışır durumda olan son OMNI olan Muhafız Kaliban tarafından Gehenna’da uyandırıldın. Gehenna, galaksinin uzak bir köşesinde kaya ve buzlardan oluşmuş olan İmparatorluk’un ulaştığı en gelişmiş teknolojilere sahip olan gizli bir tesis ve insanlığın son umudu.

crying-suns-epicte-ucretsiz-oldu

İmparatorluğu ve insanlığı kurtarmak için savaş gemilerini ustaca yönetmeli ve OMNI’leri yeniden çalışır hale getirmelisiniz. Rol yapma ögeleriyle bezenmiş bu zengin hikayeli rogue-lite strateji oyununda karanlık ve tedirgin edici bir hava hakim.