Ana Sayfa PC Cyberpunk 2077 PS4’te Zirvede Yer Alıyor!

Cyberpunk 2077 PS4’te Zirvede Yer Alıyor!

42
0
cyberpunk-2077-ps4te-zirvede-yer-aliyor

Cyberpunk 2077 PS4’te Zirvede Yer Alıyor! Geçtiğimizi ayın yayınlanan listesinde Cyberpunk 2077 zirvede yerini aldı. PS4 için geçtiğimiz ay tekrar yayınlanan oyunun zirveye yerleşmiş olması görenleri şaşırttı.

10 Aralık 2020’de çıkış yapan Cyberpunk 2077, barındırmış olduğu sorunlar sebebiyle PS4’te kan ağlıyordu. Oyun genel olarak optimizasyon sıkıntısı yaşıyordu. Bu durum PS4 ve Xbox One için ekstra sorunları beraberinde getirdi. Düşük kare hızları, optimizasyon sıkıntıları, animasyon ve oyun hataları birçok seveninin canını sıktı. Sony bu duruma el atarak Cyberpunk 2077’yi PS mağazasından geçici olarak kaldırdı. Oyun düzenlenene kadar da PS mağazasına tekrardan eklemeyeceklerini belirtti.

cyberpunk-2077-ps4te-zirvede-yer-aliyor-2

Haziran ayının en çok indirilen oyunu Cyberpunk 2077 olmuştu.

PlayStation, Haziran ayı içerisinde en çok indirilen PS4, PS5 ve PSVR oyunlarının sıralamasını açıklamıştı. Değişik bir şekilde de Ratchet & Clank: Rift Apart en popüler PS5 oyunu oldu. Asıl vurucu nokta ise Cyberpunk 2077’nin sorunlu bir şekilde piyasaya sürülmüş olması. Sorunlu yayınlanmasına rağmen bu kadar çok indirmeye sahip olması oldukça şaşırtıcı. Her zamanki gibi Sony, geçtiğimiz ayın en fazla indirilen oyunlarını listelemiş olduğu bir blog yayınladı. Kanada, ABD ve Avrupa arasında bölünmüş olan Ratchet & Clank ve FIFA 21 gibi yeni ve büyük olan oyunların listenin başında görmüş olmak pek şaşırtıcı değil.

Cyberpunk 2077 PS4’te Zirvede Yer Alıyor! Ratchet & Clank sonuç olarak PS5 için çıkmış olan yeni bir oyun. İndirme oranlarının bu kadar yüksek olması doğal karşılanıyor. Fakat hem ABD hem de Avrupa PS4 listelerinde lider olması dikkatleri üzerine topladı.