Ana Sayfa Mobil Voodoo’nun Başkanı ve COO’su Homa Games’e Stratejik Danışman Olarak Katıldı

Voodoo’nun Başkanı ve COO’su Homa Games’e Stratejik Danışman Olarak Katıldı

194
0
gamer-in-turkey-voodoonun-baskani-ve-coosu-homa-gamese-stratejik-danisman-olarak-katildi

Voodoo’nun eski CFO’sunun Homa Games’in Finans ve Hukuk Başkan Yardımcısı olarak atanmasını içermekte. Şirket genişlemeye devam ettikçe yeni işe alımlar da beraberinde gelecek.

Hubert Larenaudie, Homa Games tarafından Fransız oyun yayıncısının danışmanı olarak görevlendirildi. 1 Temmuz’dan itibaren Larenaudie, Asya pazarını geliştirmeye özel olarak odaklanarak stratejik projeler ve yatırımlar konusunda tavsiyelerde bulunacak.

Deneyimli İsim Homa Games’te

Oyun sektöründe ve özellikle APAC bölgesinde geniş deneyime sahip olan Larenaudie, operasyonel bir pozisyonda olacak ve şirketin büyüme stratejisini belirlemede kilit bir role sahip olması beklenmekte. Yeni yönetim kurulu üyesi, Activision Blizzard ve Electronic Arts gibi ana oyun şirketlerine liderlik etme konusunda 15 yılı aşkın bir deneyime sahiptir ve Unity’nin APAC pazarını geliştirmede, onu şirket için gelir ve pazar payı açısından ilk bölge haline getirmede kilit rol oynamıştır.

Larenaudie, Homa Games’teki yeni pozisyonu hakkında şunları söyledi:

“Bu kadar potansiyele sahip bir şirketi nadiren görmeye geldim. Homa’nın oluşturduğu yaratıcı teknoloji altyapısı gerçekten etkileyici ve binlerce oyun geliştiricinin milyonlarca insanın seveceği oyunlar yapmasına yardımcı olacak. Hızlı üretim süreçleri, ‘board’ oyunlarından puzzle, casual ve hyper-casual oyunlara kadar her türlü oyun yürütme sürecinde onları çevik kılıyor.”

voodoonun-baskani-ve-coosu-homa-gamese-stratejik-danisman-olarak-katildi-0
Romain Levrini

Bu yılın başlarında, Homa Games yeni Finans ve Hukuk Başkan Yardımcısı olarak Romain Levrini’yi işe aldı. Ocak 2021’de yeni rolü alan Levrini, kurumsal gelişim girişimlerine liderlik ederek şirketin iddialı büyümesine eşlik etmekten sorumlu. Voodoo’nun eski CFO’su ve EY’de Strateji ve İşlemler danışmanı olan Levrini, mobil oyun, şirket ölçeklendirme ve karmaşık M&A süreçlerinde benzersiz bir deneyim geliştirdi.

Homa Games CEO’su Daniel Nathan, “Diğer pozisyonların yanı sıra Hubert, önceki Unity APAC Genel Müdürü ve Take 2 Interactive for Asia’nın başkanıydı. Oyun dünyasının en üst düzey yöneticilerinden biri ve deneyimini Homa’ya taşıyacak” dedi. Şirketin önceki atamasıyla ilgili olarak Nathan, “Romain, hem iç hem de dış büyüme yoluyla değer yaratma konusunda etkileyici bir geçmişe sahip, deneyimli bir yöneticidir. Geliştiricilerin yaratıcılığını ortaya çıkarma misyonumuzda ilerlerken, Homa yönetim ekibinin değerli bir üyesi olacak.”

Homa Games Hızla Büyüyor

Buna karşılık, Homa Games’in yeni Başkan Yardımcısı şunları ekledi:

“Patlayan bir sektör (2025’e kadar +300 milyar dolar) ile bu pazarın lideri olabilecek ultra hırslı bir ekip arasında bir uyum bulmak çok nadirdir. Homa’da bu iki unsura sahip olduğumuz için yeterince şanslı olduğumuza inanıyorum, bu yüzden bu büyük pazar fırsatını olabildiğince hızlı yakalamak bizim görevimiz. Böyle hızlı tempolu bir ortamda risk almak ve cesur olmak zorunda kalacağız. Elbette zaman zaman başarısız olacağız ama bu başarısızlıkların kıymetini bilmeli ve başarısız olmuyormuşuz, yeterince çabalamıyormuşuz gibi onlardan ders almalıyız”.

Şubat ayında, yeni işe alımın hemen ardından Idinvest Partners, e.ventures ve ünlü iş meleklerinden M&A fırsatlarını desteklemek, daha güçlü teknolojiler oluşturmak ve yeni stratejik ortaklıklarla IP portföyünü genişletmek için 15 milyon dolarlık bir başlangıç turunun duyurusu yapıldı.

Hızla büyüyen Homa Games, bu yeni oyun merkezinden yetenekleri çekmek için kısa süre önce Ukrayna’nın Lviv kentinde yeni bir ofis açtı. Şirketin Paris ve Lviv’de birçok açık pozisyonu var.