Ana Sayfa Espor Türkiye Büyük Finali Kazananı SuperMassive Oldu!

Türkiye Büyük Finali Kazananı SuperMassive Oldu!

308
0
Türkiye Büyük Finali Kazananı SuperMassive Oldu!
Türkiye Büyük Finali Kazananı SuperMassive Oldu!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi oldukça heyecanlı geçti. Lig aşamasında yaşanan sürprizler, playoff aşamasında gerçekleşen inanılmaz olaylar ve tarih yazan takımlar… Bunlar bu sezonu özetleyen kelimelerdi. Yaşanan bu olayların hepsi 2020 Türkiye Büyük Finali (TBF 2020) karşılaşmasının ne kadar büyük bir mücadeleye sahne olacağının sunumu niteliğindeydi.

turkiye-buyuk-finali-kazanani-supermassive-oldu

Bir tarafta çok iyi bir sezon geçiren, hiç kimsenin tahmin etmediği bir sıralamada lig aşamasını tamamlayan ve Mevsim Finalleri aşamasında favori takımlardan birine karşı galibiyet alan 5 Ronin. Diğer tarafta ise dünya standartlarındaki kadrosu, lig aşamasındaki çalkantılı performansı ve Mevsim Finalleri’ndeki üst düzey oyunuyla Papara SuperMassive yer aldı. Kazanan takımın Worlds 2020’ye katılacağı TBF iki takım için de oldukça zorlu geçti. Ancak kazanan takım sergilediği iyi performans sayesinde Papara SuperMassive oldu.

İki takımın da TBF yolundaki adımlarını merak ediyorsanız buraya ve buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

5 Ronin vs Papara SuperMassive

turkiye-buyuk-finali-kazanani-supermassive-oldu

TBF 2020 pandemi önlemleri nedeniyle seyircisiz gerçekleşti. Ancak Riot Games Türkiye bu seneyi de şovunu yapmadan geçmek istemedi. İki takım mücadelelerini Demacia Arena’da gerçekleştirirken, bizler de evimizden takip edebildik. Anıl Piyancı’nın açılışta gerçekleştirdiği rap konseriyle final havasına girdik. Worlds’te sahneye ejderha indiren Riot Games, bu sefer ejderhayı İstanbul semalarından geçirdi.

Serinin ilk maçı ile şampiyonluk mücadelesi oldukça heyecanlı başladı. Papara SuperMassive her ne kadar öne geçse de 5 Ronin peşlerini bırakmıyordu. Ancak bu kovalama elbet son bulacaktı ve Papara SuperMassive 1-0 öne geçti. İkinci maçta ilk maça kıyasla tamamen farklı bir kompozisyon kuran 5 Ronin, SuperMassive’in karşı seçimleriyle mücadele edemedi ve çok geri düştü. İkinci maçı da kazanan SuperMassive seride çoğu kişinin beklediği gibi 2-0 öne geçmeyi başardı. 2020 TBF kupası ile aralarında yalnız bir galibiyet vardı. Ancak bu noktada işler biraz değişti.

turkiye-buyuk-finali-kazanani-supermassive-oldu

Serinin üçüncü maçında 5 Ronin, yarı final aşamasında fastPay Wildcats’e karşı onlara galibiyeti getiren kompozisyonu kurmayı başardı. Pantheon, Camille ve Lillia ile atağa geçen 5 Ronin durumu 2-1’e getirmeyi ve seriye tutunmayı başardı. “Robin” kendisine karşı yapılan yasaklamalara rağmen oldukça iyi bir oyun sergilemiş ve takımını galibiyete taşımıştı. Serinin dördüncü maçında da Camille, Lillia ve Pantheon takımını öne geçirdi. Alt koridorda çok da geriye düşmeden oynayan Elramir ve Husky Rider da iyi performanslarıyla takım arkadaşlarını destekleyerek seriyi 5. maça götürdü.

turkiye-buyuk-finali-kazanani-supermassive-oldu

Silver Scrapes’e uzayan maç hak ettiği ve herkesin görmeyi istediği aşamaya geldi. Seri boyunca kırmızı tarafta oynayan Papara SuperMassive son maçta taraf değiştirdi ve mavi takım olarak oynadı. Galibiyet yolundaki en büyük engellerden biri olan Camille’i yasaklayarak 5 Ronin’in stratejisini ve en iyi çalıştırdığı parçalardan birini ortadan kaldırdı. İlk seçimden Lillia seçerek Robin’in elinden alan SuperMassive yasaklama ekranında öne geçti diyebiliriz. Seri boyunca iyi bir performans sergileyen Zeitnot, Caitlyn ile alt koridorun hakimiyetini ele geçirdi. Üst koridorda ise Armut kendisinden beklenmeyen bir seçim yaptı. Sion kitleyerek rakibinin kafasını karıştıran deneyimli üst koridor oyuncusu, 5 Ronin’in karşı seçim yapmasını zorlaştırdı.

turkiye-buyuk-finali-kazanani-supermassive-oldu

Serinin son maçında çok iyi bir oyun sergileyen SuperMassive, hızla rakibinin önüne geçti. Vadi’nin her alanını kontrol altına alan SUP, 5 Ronin’in üzerine korkusuzca yürüdü. Amaçladığı her şeyi elde eden SuperMassive rakibine oyun oynama fırsatı vermedi. Seri boyunca iyi ve stabil performansıyla dikkat çeken Zeitnot, son maça yakışır şekilde “5’te 5” atmayı başardı. Böylelikle maç ve Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2020 Türkiye Büyük Finali kazananı Papara SuperMassive oldu. Serinin MVP’si ise Papara SuperMassive ormancısı “KaKAO” oldu.