Ana Sayfa Konsol Darksiders: Genesis 5 Aralık’da Çıkıyor!

Darksiders: Genesis 5 Aralık’da Çıkıyor!

450
0
Darksiders Genesis 5 Aralık'da Çıkıyor!
Darksiders Genesis 5 Aralık'da Çıkıyor!

Darksiders serisinin yeni oyunu Darksiders: Genesis çıkıyor. THQ’nun yeni Darksiders oyunuyla ilgili detaylar haberimizde.

Darksiders serisine yeni bir soluk getirmesi planlanan Darksiders: Genesis E3 Fuarı’ndan önce Amazon tarafından sızdırılmıştı. THQ Nordic’in üzerinde çalıştığı yeni Darksiders oyunuyla ilgili beklentiler yüksek.

İzometrik kamera açısına sahip olan oyun önceki oyunlardan daha farklı gözükecek. 11 farklı bölümden oluşan oyun 15 saatlik bir oynanış süresi sunacak. Biribirinden zorlu 5 adet boss ile savaşmamız gerekecek.

Darksiders üçlemesinin öncesinde olanları anlatan yeni oyunda usta iblislerin peşine düşüp onları avlayacağız.

Oyunun Steam’de yayınlanan tanıtım yazısı ise şöyle;

Yaradılışın şafağından beri, varoluşun dengesini korumak KONSEY’in görevi. Konseyin emirlerini ise, onlara biat etmiş ve karşılığında muazzam güçler bahşedilmiş olan KIYAMET ATLISI Nephilimler (iblislerle meleklerin olağanüstü birleşiminden zuhur etmiş varlıklar) yerine getiriyor. Fakat Kıyamet Atlıları bu güç karşılığında ağır bir bedel ödemişler: güçlerini ilk olarak kendi türlerinin diğer üyelerini yok etmek için kullanma emri almışlar. Cennette yaşanan kanlı bir savaşın ardından emre itaat eden Kıyamet Atlıları diğer Nephilimleri yok etmişler.

Bu trajedinin etkisinden hala çıkamayan SAVAŞ ve ÇATIŞMA’ya yeni bir görev veriliyor: İblislerin gizemli kralı LUCIFER Cehennemdeki baş iblislere olağanüstü güçler vererek Denge’yi bozma planları içinde ve Savaş ile Çatışma’nın bunu engellemesi gerekiyor. Cehenneme inip bu baş iblisleri avlayacaklar, bilgi toplayacaklar ve nihayet Denge’yi bozmaya ve tüm yaradılışı ortadan kaldırmaya yeltenen bu karmaşık iblis komplosunu boşa çıkaracaklar.”

DARKSIDERS: GENESIS iblis ordularından meleklere kadar her türlü dost ve düşmanın ortasında, ateş saçan silahlar ve savrulan kılıçlarla Cehenneme gidip geri geldiğin gerilim ve aksiyon yüklü bir macera oyunu. Genesis ile oyuncular orijinal oyunun hikayesine geçmeden, DARKSIDERS dünyasına yakından bakıyor ve ÇATIŞMA adındaki kıyamet atlısıyla tanışıyorlar.

Strife Oynanabilecek mi?

Mahşerin Dört Atlısı’ndan biri olan Strife aksiyon dolu anlar yaşatmak için oyuna geliyor. Serideki önceki oyunlardan farklı olan Darksiders: Genesis, War ve Mahşerin Dördüncü Atlısı Strife’ın seçilebileceği iki oyunculu bir CO-OP mod sunacak. Tek kişi oynuyorsanız da, oyun sırasında karakterler arası geçiş mümkün olacak. Ayrıca yine seride bir ilk olarak çevrimiçi kooperatif mod da mevcut olacak.

Darksiders: Genesis Ne Zaman Çıkacak?

PC ve Google Stadia için çıkış günü 5 Aralık, Playstation, Xbox One ve Nintendo Switch için ise oyun severlerin 14 Şubat’ı beklemesi gerekiyor.

Önsiparişe özel olarak Steam’den indirimli olarak almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:
İşletim Sistemi: Windows 7, 8, Windows 10 (64 bit)
İşlemci: AMD FX-8320 (3.5 GHz) / Intel i5-4690K (3.5 GHz)
RAM: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960
DirectX: Version 11
Depolama: 15 GB
ÖNERİLEN:
İşletim Sistemi: Windows 7, 8, Windows 10 (64 bit)
İşlemci: Intel Core i7-3930K (3.2 GHz)/AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz)
RAM: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060
DirectX: Version 11
Depolama: 15 GB