Ana Sayfa Espor DreamHack Yeni Turnuvalar ile Dönüyor!

DreamHack Yeni Turnuvalar ile Dönüyor!

295
0
dreamhack-yeni-turnuvalar-ile-donuyor

DreamHack Yeni Turnuvalar ile Dönüyor! Korona virüs salgını nedeniyle online platforma taşınan DreamHack organizasyonları geçtiğimiz gün yapılan duyuru ile bambaşka bir formatta gelmeye hazırlanıyor. 2020’nin başlarından beri etkisini sürdüren korona virüs salgını sebebiyle Counter Strike: Global Offensive DreamHack turnuvalarının tamamı online platforma taşınmıştı. Ancak DreamHack yönetiminin yapmış olduğu yeni açıklama ile organizasyonlar bambaşka bir formatta düzenlenecek.

Salgın sonrası ertelenen turnuvaların ve online platforma taşınan turnuvalardan Valencia, Montrela ve Hyderabad’ın organizasyon tarafından iptal edildiği açıklandı. Bu turnuvaların yerine DreamHack yönetimi 4 yeni turnuva da duyurdu. Yeni turnuvalar bambaşka formatlarda karşımıza çıkacak.

Avrupa, Kuzey Amerika, Okyanusya ve Asya bölgelerinde düzenlenecek bu 4 turnuva, toplamda 300 bin dolar ödül havuzu ile geliyor. Değiştirilen turnuvaların isimleri de şu şekilde oldu:

  • DreamHack Open Summer Europe
  • DreamHack Open Summer North America
  • DreamHack Open Summer Asia
  • DreamHack Open Summer Oceania

DreamHack’in İsveçte bulunan stüdyoları üzerinden ekranlara getirilecek turnuvalarda tüm sunucular ve oyuncular kendi evlerinden turnuvaya dahil olacaklar. Her turnuva iki aşamadan oluşacak. Avrupa ve Kuzey Amerika turnuvalarının ödül havuzu 100’er bin dolar, Asya ve Okyanusya’nın ise 50’şer bin dolar olarak belirlendi.

Turnuvada yer alacak takımlar hakkında DreamHack yönetiminden resmi bir açıklama yapılmış değil. DreamHack Yeni Turnuvalar hakkında açıklanan bir diğer detay ise turnuva tarihleri oldu. Turnuvanın Avrupa bölgesinde ikinci aşaamsı Temmuz ayında start alacak. Kuzey Amerika turnuvası ikinci aşaması ise player-break olarak adlandırılan sezon arasının ardından start alacak. İlerleyen günlerde DreamHack tarafından turnuvada yer alacak takımlarında resmi sosyal medya hesaplarından açıklanması bekleniyor. Counter Strike: Global Offensive ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.