Ana Sayfa PC Epic Games Store, Haftanın Ücretsiz Oyununu Duyurdu!

Epic Games Store, Haftanın Ücretsiz Oyununu Duyurdu!

343
0
Epic Games Store, Haftanın Ücretsiz Oyununu Duyurdu!
Epic Games Store, Haftanın Ücretsiz Oyununu Duyurdu!

Steam oyun dünyasını değiştiren ve önemli katkılar sağlayan önemli bir platform. Ancak son zamanlarda Steam için de zorlu rakipler oluşmaya başladı. Bu rakipler arasından en çok öne çıkan Epic Games Store. Özellikle yaptığı haftalık ücretsiz oyun kampanyasıyla adını duyuran Epic Games Store pek çok oyuncu tarafından da kullanılmaya başlandı.

Bu haftanın ücretsiz oyunu da dün itibariyle belli oldu. InnerSpace isimli oyunu Epic Games Store aracılığıyla ücretsiz olarak elde etmeniz mümkün. Kampanyanın 5 Mart saat 19.00’da sona ereceğini de hatırlatalım.

InnerSpace

epic-games-store-haftanin-ucretsiz-oyununu-duyurdu

InnerSpace bir uçuş simülasyonu gibi gözükse de aslında bu tarz bir oyun değil. Ayrıca gökyüzünde savaşmanızı da sağlamıyor. InnerSpace bir keşif ve macera oyunu. Buraya bir ekleme de yapalım. Oyunun 1987 yapımı Inner Space filmi ile bir alakası yok.

Oyunun kendine has bir dünyası mevcut. Bu Dünya’nın adı ise Inverse. Burada alışık olduğumuz fizik kuralları geçerli değil. Yerçekimi mevcut ama tersten. Gezegenlerin merkezine yaklaştıkça sizi iten bir güç olarak karşımıza çıkıyor.

Geliştirici tarafından oyun hakkında yayınlanan tanıtım yazısı:

“Ters gezegenlerin son günlerinde, en son anılar sonsuza kadar yok olmadan önce onları kurtarmak için arkeologlara yardımcı olmalısın. Kadim gökyüzünde ve terkedilmiş okyanuslarda dolaşarak bu solmaya başlayan, yaşayanların tamamının öldüğü ve tanrıların hâlâ etrafta dolandığı dünyanın kaybolmuş tarihini keşfet.

InnerSpace, ufukları olmayan, yerçekiminin merkeze doğru çektiği değil, merkezden dışarı doğru ittiği ters planetlerin bulunduğu ortamın uçuş yapılarak keşfedilmesine dayalı bir oyunudur.”

epic-games-store-haftanin-ucretsiz-oyununu-duyurdu

Bu tarz oyunlarda görsel tasarımlar ve müzikler oldukça önemlidir. Geliştirici ekip de bunun oldukça farkında. Oyunun sanat tasarımı sizi rahatlatacak türden. Çok renkli bir dünyada geçen rahatlatıcı bir oynanış da buna eklenince oyunun başından kalkmak zor olabilir. Zira oyunda yapmanız gereken görevler bulunsa da oyun sizi bunun için zorlamıyor. Bu geniş evrende istediğiniz gibi dolaşmanız mümkün. Oyunun size tanıdığı bu serbestlik ise asıl amacını ortaya çıkarıyor diyebiliriz. Kahvenizi alıp oyunun başına oturabilirsiniz.

Müzik kısmında da oldukça iyi bir iş çıkardıklarını söylemek mümkün. Atmosfere uyumlu olarak müzik de oldukça rahatlatıcı.

Üniversite arkadaşlarının başlattığı bir proje olarak geliştirilen oyun, 2018 yılında oyunculara sunulmuştu. Buraya tıklayarak oyunun mağaza sayfasına ulaşabilir ve oyunu ücretsiz olarak elde edebilirsiniz.