Ana Sayfa PC Fortnite, Kıyamet Günü Sayacı Oyuna Ekledi!

Fortnite, Kıyamet Günü Sayacı Oyuna Ekledi!

304
0
fortnite-kiyamet-gunu-sayaci-oyuna-ekledi

Fortnite, Kıyamet Günü Sayacı Oyuna Ekledi! Geçtiğimiz gün yapılan ekleme ile Fortnite oyunculara sürpriz yapmış oldu. Oyuna giriş yapan oyuncular karşılarında ilginç bir sayaç gördüler. Ana ekranda ve Midas’ın ofisinde karşılarına çıkan bu sayaç KıyametGünü Sayacı olarak adlandırıldı. Oyuncular için sürpriz olan bu sayaç kendi içinde de büyük sürprizler barındırıyor.

Ana ekranda ve Midas’ın ofisinde oyuncuların karşısına çıkan sayaç oyundaki asıl haritada oyuncuların henüz karşısına çıkmadı. Sayacın varlığının fark edilmesi ile internet üzerinden paylaşılan görselde 7 gün, 6 saat, 20 dakikadan geri sayımın başladığı görülüyor. Bu süre tahmini 30 Mayıs’a denk geliyor. Yani Cumartesi günü sayaç sonlanacak.

4 Haziran tarihinde oyunun sonlanacağı resmi olarak açıklanmıştı. Ancak Kıyamet Günü Sayacı ile sezon sona ermeden bir yeniliğin oyunda yer alması bekleniyor.

Tahmin edilebileceği gibi KıyametGünü Sayacı, Fortnite’ın meşhur devasa Kıyamet Aygıtı ile bağlantılı. Kıyamet Aygıtı gücünü biriktirerek oyun menülerini tehdit etmeye başlıyor. Oyun içinde başka bir detay ise Midas’ın ofisinde arka planda Kıyamet Aygıtının parlamaya başlamış olması oldu.

Kıyamet Günü Sayacı Ne Zaman Aktif Olacak?

Detaylara bakılırsa Kıyamet Günü Sayacı Cumartesi günü yani 30 Mayıs tarihinde tamamlanacak ve yeni bir etkinlik oyuna eklenmiş olacak. Oyuncular tarafından geleceği tahmin edilen bu etkinliğin git gide yaklaşan sezon sonu sebebiyle iptal edildiği düşünülmeye başlamıştı.

Öte yandan Sezon 3 hakkında da bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor. Yeni sezonun suyla alakalı bir konsept içereceği ve oyun haritasının sel altında kalması da bekleniyor. Kıyamet Aygıtı ile Sezon 3’ün bağlantısı olacağını söyleyebiliriz. Ancak nasıl bir etki yaratacağı ve Sezon 3’te oyuncuları nelerin beklediğini söylemek şimdilik güç. İlerleyen günlerde Epic Games’in yeni sezon hakkında tanıtım videolarını yayınlaması ile Sezon 3 hakkında elle tutulur bilgilere erişmiş olacağız. Fortnite ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.