Ana Sayfa PC Fortnite World Cup Elemeleri Başladı

Fortnite World Cup Elemeleri Başladı

423
0
Fortnite World Cup Elemeleri Başladı
Fortnite World Cup Elemeleri Başladı

Fortnite World Cup Elemeleri Başladı! Ödül havuzunda 40 milyon dolar nakit bulunan Fortnite World Cup için heyecan dorukta. Elemelerin başlangıcı için gün sayan oyuncuların hasreti sona erdi. 13 Nisan itibariyle başlayan eleme maratonu tam olarak 10 hafta sürecek. 10 haftanın sonunda en iyi 100 Bireysel ve en iyi 50 Eşli Takım oyuncuları 26 – 28 Temmuz tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde New York’ta gerçekleştirilecek World Cup finallerine katılma hakkına sahip olacak.

Elemeler belirtmiş olduğumuz gibi 10 hafta süresince devam edecek ve dünya genelinde tüm Fortnite oyuncularının katılımına açık olacak. Elemelerde sistem ise şu şekilde olacak. Cumartesi günleri gerçekleştirilecek olan Açık Çevrimiçin Eleme Yarı Finalleri’nde oyuncular 3 saatlik süre boyunca oynayacakları maçlarda Azmin Zaferine ulaşmaya çalışacak. Total olarak 10 maça katılma hakkına sahip olan oyuncular içerisinden en başarılı 3000 kişi Pazar günü düzenlenecek olan haftanın Açık Eleme Finallerine katılım hakkına sahip olacak.

Her hafta düzenlenecek olan Çevrimiçi Açık Elemelerinde oyuncular 1 milyon dolarlık ödül havuzundan pay alma şansına sahip olacaklar. Eleme mücadelelerinin saatleri Türkiye saati ile 18.00 ile 21.00 arasında gerçekleştirilecek. Sunucu bölgelerine göre her hafta sunucu birincisi olan Bireysel eleme birincisine 5.000 dolar, ikinciye 4.000 dolar, üçüncüye ise 3.000 dolar ödül verilecek. Ayrıca kademe kademe azalarak en son 1500’üncü oyuncu 100 dolar ödülün sahibi olacak. Eşli takımlarda ise ödül alacak toplam oyuncu sayısı 1000 olarak belirlendi.

Fortnite World Cup Elemeleri Başladı! Fortnite World Cup elemelerine katılım koşulları, turnuva ayrıntılı kuralları, maç takvimi ve çok daha fazlası için aşağıdaki linkten Epic Games’in resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.epicgames.com/fortnite/competitive/tr/events/world-cup/about