Ana Sayfa PC Google Stadia İlk Dokunmatik Kontrollü Oyunu Geliyor: HUMANKIND!

Google Stadia İlk Dokunmatik Kontrollü Oyunu Geliyor: HUMANKIND!

195
0
google-stadia-ilk-dokunmatik-kontrollu-oyunu-geliyor-humankind

Google Stadia İlk Dokunmatik Kontrollü Oyunu Geliyor: HUMANKIND!  Sega ve Amplitude tarafından geliştirilen oyun, Stadia’nın dokunmatik kontrol desteği ile çıkış yapıyor. Telefon üzerinden kontrolcü olmadan iyi bir deneyim sunamayan Stadia, bu konuda büyük adımlar atacak gibi. Strateji türünün bir alt türü olan 4X türündeki HUMANKIND, 17 Ağustos’ta çıkışını gerçekleştirecek. Windows ve macOS haricinde Google Stadia için de çıkış yapacak. Yeni oyun Humankind, Stadia’da State Share ve dokunmatik kontrol desteği de sunacak.

HUMANKIND yeni bir oynama şekli sunuyor

Şimdiye kadar Stadia, oyunlarında sadece iki ana kontrol seçeneği sunuyordu. Bunlar klavye-fare ve kontrolcüydü. Birden fazla Bluetooth kontrolcüyü destekleyen Stadia, akıllı telefon kullanıcılarına uygun dokunmatik bir sanal kontrolcü sunacak. Fakat dokunmatik kontrolcü, cihazda hem fazla yer kaplıyor hem de zor bir kullanım sunuyor. Humankind, kontrolcüye sahip olmayan kullanıcıları için yeni bir oynama şekli sunacak.

google-stadia-ilk-dokunmatik-kontrollu-oyunu-geliyor-humankind-2

Google Stadia için bir ilk

Google Stadia İlk Dokunmatik Kontrollü Oyunu Geliyor: HUMANKIND! Kontrolcüler ile birlikte bile oynaması zor olan 4X türündeki Humankind ile birlikte yeni bir oynama şekli sunuyor. aynı mobil oyunlardaki gibi kullanım sunacak olan oyun, parmak tıklamaları ve hareketleri ile farklı aksiyonlar gerçekleştirecek. Tek parmak tıklama ile seçim yaparken tek parmak basılı tutarak önizleme gerçekleştirebileceksiniz. Aynı zamanda çift parmak ile de aksiyonları takip edebileceksiniz.

Google Stadia daha öncelerde, Nvidia GeForce Now ve xCloud platformları için daha iyi bir deneyim sunduğu için popülerite yakalayamamıştı. Varolan takımından da sürekli üye kaybeden Stadia, kullanıcıları tekrar çekmek amacıyla ciddi adımlar atmak istiyor gibi görünüyor. HUMANKIND ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.