Rockstar Sinyali Verildi: Remastered GTA’lar Yolda!

  203
  0
  rockstar-sinyali-verildi-remastered-gtalar-yolda

  Rockstar Sinyali Verildi: Remastered GTA’lar Yolda! GTA V’in yeni nesil versiyonunu geliştirme sürecinde olan Rocstar Games’in 3 oyunun da remastered versiyonuyla ilgili çalışmalar gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

  Rockstar Games, uzun zamandır GTA V’in PS5 ve Xbox Series X|S versiyonları ile ilgili çalışmalar sürdürüyor. Red Dead Online’a gelen seyrek ve küçük güncellemeler de dahil olacak şekilde, şirketin belirli bir Remastered projesi ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu bilgilere göre de Rockstar Games, PS2 dönemi içerisinde çıkış yapan GTA oyunları ile ilgili çalışmalar sürdürüyor.

  Rockstar Games, GTA Remastered Trilogy ile ilgili farklı çalışmalar gerçekleştiriyor.

  Kokatu’ya göre şirket, PS2 döneminde çıkışını gerçekleştirdiği GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas oyunlarının remeaster versiyonları üzerinde çalışmalar yürütüyor. Rockstar Games’in üst şirketlerinden olan Take Two, daha öncelerde bir dizi DMCA bombardımanı gerçekleştirmişti. Bilinen GTA modlarını internetten kaldırmak amacıyla büyük bir çaba içerisinde olan Take Two, modların kaldırılma nedeninin bu üç oyunun yenilenme aşamasına girdiğini duyurmuştu.

  rockstar-sinyali-verildi-remastered-gtalar-yolda-2

  Yeni Versiyonlar Yolda

  Rockstar, üç versiyonun remastered versiyonlarını aktif bir şekilde geliştiriyor ve oyun motoru olarak da Unreal Engine’i kullandığını belirtiyor. Yeniden yapılan düzenlemeler oyunların PS2 dönemindeki versiyonlarına olabildiğince sadık kalınacağını göstermekte. Rockstar Games’in İskoçya’da bulunan ve en yeni stüdyosu olan Rockstar Dundee, üç GTA oyununun remastered projesini gerçekleştirecek.

  Rockstar Sinyali Verildi: Remastered GTA’lar Yolda! Şu anda remastered versiyonları geliştirilen üç GTA oyununun, Nintendo Switch de dahil olacak şekilde birden fazla platformda çıkış yapacağı söyleniyor. Ayrıca bu sonbaharda piyasaya sürülecek. GTA ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.