Ana Sayfa Espor Intel ESL Türkiye Dota2 Şampiyonası Tamamlandı!

Intel ESL Türkiye Dota2 Şampiyonası Tamamlandı!

431
0
Intel ESL Türkiye Dota2 Şampiyonası Tamamlandı!
Intel ESL Türkiye Dota2 Şampiyonası Tamamlandı!

Intel ESL Türkiye Dota2 Şampiyonası Tamamlandı! Dota2 Intel ESL Türkiye Şampiyonasında 1 aydır devam eden maraton sona erdi. 8 takımın kıyasıya mücadelesi ile geçen turnuvanın sonunda en iyi takım belirlendi.

1 aylık maraton sonucunda İzmir Enternasyonal fuarında oynanan final mücadelesi ile zafere ulaşan ekip belli oldu. Royal Youth, Kamikaze, Regnant Esports, Futbolist, Nazgul, We Hate Luck, Tantuni Gaming ve BlackWaterPark arasında geçen mücadelede finalde Kamikaze ve Regnant Esports karşı karşıya geldi.

Kamikaze ve Regnant Esports arasında oynanan final mücadelede gözler Selim “Neqroman” Oynar, Furkan “Scyther” Gerçek, Samet “Avalanche” Eroğlu ve Mert “lowme” Altan üzerindeydi. Regnant Esports’un Upper Bracket’tan final avantajı ile seriye 1 – 0 önde başladı. Serinin ilk maçına Kamikaze iyi başlasa da Regnant Esports baskıyı kırarak galibiyete ulaştı ve seriyi 2 – 0’a getirdi. İkinci maçta Kamikaze maça ortak olmaya çalışsa da Regnant buna izin vermedi ve seriyi 3 – 0’a getirip Intel ESL Türkiye Dota 2 Şampiyonu oldu.

Intel ESL Türkiye Dota2 Şampiyonası Tamamlandı! Namağlup şekilde final serisini tamamlayan Regnant Esports kurucusu Anıl Kıral maç sonu yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Türkiye’nin en iyi espor kulübü olma yolunda ilerliyoruz. İlk macerada namağlup şampiyonluk alarak e spor dünyasına kendimizi kanıtladık.” Regnant Esports’un hedeflerinin daha da büyük olduğu ve ilerleyen dönemde uluslararası turnuvalarda yer almak istediklerini belirtti.