Ana Sayfa Konsol Life is Strange 2 – Bölüm 1 Tamamen Ücretsiz!

Life is Strange 2 – Bölüm 1 Tamamen Ücretsiz!

272
0
Life is Strange 2 - Bölüm 1 Tamamen Ücretsiz!
Life is Strange 2 - Bölüm 1 Tamamen Ücretsiz!

Ücretsiz oyun kampanyaları son zamanlarda oyuncuların alıştığı ve çok da beğendiği bir uygulama. Özellikle Epic Games’in öncüsü olduğu bu agresif politikaya artık en büyük rakibi olan Steam ve diğer oyun platformları da dahil oluyor. Humble Bundle gibi bağış sistemiyle öne çıkan platformların da bu konuda aktif bir rol üstlendiğini söylememiz gerekiyor.

Haberimize konu olan oyun ise başlıktan da anlayacağınız gibi Life is Strange 2. DONTNOD tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan bu seçim odaklı macera oyunu pek çok oyuncu tarafından oynanmış ve sevilmişti. Her biri hikayeyi devam ettiren 5 ana bölümden oluşan oyun, konusu ve işlenişi sayesinde oyuncuları içine çekmeyi başarıyor.

Life is Strange 2

life-is-strange-2-bolum-1-tamamen-ucretsiz

Oyunun hikayesi ve işlemekte olduğu konuyu sizin için şu şekilde bırakalım.

“Sean ve Daniel Diaz kardeşler trajik bir kazanın ardından evden kaçmak zorunda kalırlar. Polisten korkan ve Daniel’in nesneleri düşünceyle oynatma imkanı veren yeni telekinetik gücüyle başa çıkmaya çalışan çocuklar güvenli bir yer bulmak için Meksika’ya giderler. 16 yaşındaki Sean bir anda Daniel’in güvenliğini sağlamak, ona sığınacak yer bulmak ve onun doğru ile yanlışı ayırt edebilmesini sağlamakla sorumlu hale gelir. Sean ile vereceğiniz kararlar Diaz kardeşlerin kaderini ve karşılaştıkları herkesin hayatlarını değiştirecek. Seattle’dan Portland ve Kaliforniya’ya… Meksika’ya giden yol uzun ve tehlikeli, ama aynı zamanda arkadaşlık, mucize ve fırsatlarla dolu. Bu, Sean ile Daniel’i sonsuza kadar birleştirebilecek veya bu kardeşliği yerle bir edebilecek bir yolculuk.”

Life is Strange 2 – Bölüm 1 Ücretsiz!

life-is-strange-2-bolum-1-tamamen-ucretsiz

DONTNOD tarafından geliştirilen oyunun birinci bölümüne şu an ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Oyunun birinci bölümü PS Store, Xbox Store ve Steam‘de tamamen ücretsiz oldu. Oyunu kütüphanenize ekleyip istediğiniz zaman oynamanız mümkün. 5 ana bölümden oluşan oyunun her bölümüne ayrı ayrı sahip olmak isterseniz; PS Store’da bölüm başına 51 TL, Xbox Store’da bölüm başına 60 TL ve Steam’de ise 24 TL ödemek durumundasınız. Ancak bölümleri toplu halde almanız da mümkün. Bu durumda PS Store’da 203 TL, Xbox Store’da 240 TL ve Steam’de de 96 TL ödemeniz gerekecek.