Ana Sayfa Uncategorized Worlds 2020 Detayları Açıklandı!

Worlds 2020 Detayları Açıklandı!

319
0
worlds-2020-detaylari-aciklandi

Worlds 2020 Detayları Açıklandı! League of Legends’in en prestijli en büyük turnuvası olan Worlds, bu yıl Şangay’da düzenlenecek. Worlds 2020 hakkında Riot Games geçtiğimiz gün yayınladığı makale ile organizasyon hakkında detaylar verdi. Büyük çekişmelere sahne olan turnuvada dünyanın en iyi League of Legends takımları yer alıyor. Worlds 2020’de yer alacak takım sayısı 24 olarak belirlendi. Sayının açıklanmasının ardından bölgelerden turnuvaya gelen takım sayılarında da değişiklikler oldu. MSI 2020’nin iptal edilmesiyle de turnuvaya direk katılım sağlayacak takım kontenjanları değişti.

Worlds 2020 Bölge Kontenjanları

MSI 2020’nin iptali, katılan takım sayısındaki değişiklik ve LMS ile LST bu yıl tek bir organizasyon olarak gerçekleştirilmesi yüzünden kontenjanlarda değişiklikler yapıldı. Yeni kontenjanlara göre son iki yılın başarılı organizasyonları olan LPL (Çin) ve LEC (Avrupa) turnuvaya dörder kontenjan ile takım gönderecek.

Worlds’e birer katılım hakkı olan ligler arasında en başarılı performansa sahip olan VCS (Vietnam) ise bu yıl turnuvaya iki kontenjan ile takım gönderecek. Bu değişikliklerin ardından turnuva kontenjanları şu şekilde oldu:

  • LPL (Çin), LEC (Avrupa) 4’er takım
  • LCK (Kore), LCS (Kuzey Amerika) 3’er takım
  • PCS (Güneydoğu Asya), VCS (Vietnam) 2’şer takım
  • CBLOL (Brezilya), ŞL (Türkiye), LJL (Japonya), LLA (Latin Amerika), OPL (Okyanusya), LCL (Bağımsız Devletler Topluluğu) 1’er takım

Riota Games’in ilerleyen günlerde sonbahar’da gerçekleştirilecek olan turnuva tarihi ve etkinlik takvimi hakkında da açıklamalarda bulunması bekleniyor. League of Legends ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.