Ana Sayfa Konsol The Persistence İçin Çıkış Tarihi Duyuruldu!

The Persistence İçin Çıkış Tarihi Duyuruldu!

316
0
The Persistence İçin Çıkış Tarihi Duyuruldu!
The Persistence İçin Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Oyun sektörünün hızla yükselmesiyle birlikte korku oyunları sektörde hızla popülerleşiyor. Özellikle kaliteli yapımlar içerik üreticiler tarafından denenerek hızla yayılıyor. Güzel korku oyunu bulmak bir hayli zor. Özellikle korku oyunlarının kendi içinde birçok çeşidinin olması oyunseverleri kendilerine uygun oyunu bulmak konusunda bir hayli zorluyor. Ancak, eğer bilim-kurgu korku türünde oyunları seviyorsanız ve oyunda tamamen çaresiz bırakılmayıp karşılık verebilmek istiyorsanız deneyebileceğiniz bir oyun yakında çıkacak. The Persistence isimli oyun beklentilerinizi karşılayabilir.

İlk olarak The Persistence’dan bahsedelim. Firesprite Ltd tarafından geliştirilen ve yayınlanacak oyun pek çok oyuncu tarafından bekleniyor. Daha önce Playstation VR için çıkış yapan oyun yeni dinamikleriyle PS4, PC, Xbox ve Switch platformlarına gelmeyi hedefliyor. Uzun süredir geliştirilen oyun için duyurulan çıkış tarihi ise 21 Mayıs 2020.

the-persistence-icin-cikis-tarihi-duyuruldu

Daha önce de dediğimiz gibi oyun bilim-kurgu korku türünde. Rogue-benzeri bir oyun olarak sizi fazlasıyla zorlayabilir. Ayrıca oyunun içerisinde hayatta kalma elementleri de bulunuyor.

“The Persistence, uzayda terk edilen, korkunç ve ölümcül yaratıkların hükmettiği bir koloni yıldız gemisinde Zimri Eder’in bir klonu olan sana hayatta kalman için meydan okuyor. Hayatta kalan son kişisin. Görevin mi? Geminin fonksiyonlarını tekrar devreye sokmak ve Dünya’ya geri dönmek.”

Geminin içindeki ölümcül yaratıklar aslında üretim aşamasında başarısız olunan klonlar. Maalesef bu klonlar sürekli olarak üretiliyor. Yani geminin fonksiyonlarını yeniden eski haline getirmeden bu yaratıklardan kurtulma şansınız yok.

Oyunda Zimri Eder isimli bir mürettebat üyesinin klonu olarak yaşama mücadelesi vereceksiniz. Geleceğin teknolojisi size oyun boyunca yeni imkanlar sunacak. Bunlardan en önemlisi DNA dizilimini yeniden düzenleyebilmek. Bu sayede karakterinize yeni yetenekler kazandırabileceksiniz. Aynı zamanda diğer mürettebat üyelerini klonlayarak onların yeteneklerinden faydalanma imkanınız hatta bedenlerine yerleşme şansınız bulunuyor. Bunu başarabilmek içinse tabii ki onların DNA’larına ihtiyacınız olacak.

the-persistence-icin-cikis-tarihi-duyuruldu

Oyunda her ölümün yeni bir başlangıç olduğunu söylemek mümkün. Koloni yıldız gemisi, kendi kendini yapılandıran bir makro yapıya sahip ve bu yapı iç mimarisini değiştirebilir. Feci bir arızadan dolayı işte tam olarak gerçekleşecek olan da bu. Klonlanan yeni bir bedende uyandıktan ya da güverteler arasında ışınlandıktan sonra, yıldız gemisinin düzeni her seferinde değişecek. The Persistence’da yapılan her bir keşif, toplayıp yükseltilecek farklı öğeler ve ekipmanla benzersiz olacak.

“Mutasyona uğrayan sürü, Zimri’yi lime lime ederken hiç tereddüt etmeyecektir. Ortamı kullanarak etrafa göz at, gizlice dolaş ve kaçarken veya onları alt etmek için girişimde bulunurken taktiksel avantaj elde et. Geminin güvertelerinde keşfe çıkarak karanlığa ve korkutucu derinliklere doğru ilerlerken hayatta kalmana yardımcı olacak kaynak, silah ve giysi özelleştirmeleri topla.”

Oldukça farklı bir oynanışa sahip olan bu oyunun fiyatı henüz belli değil. Ancak oyunda Türkçe arayüz ve altyazı desteğinin bulunması Türk oyuncular için oldukça öne çıkmasını sağlayabilir. Evlerimizde kapalı kaldığımız bu süreçte denemek isteyebileceğiniz bir oyun olabilir.