Ana Sayfa Uncategorized Microsoft, Xbox Inside Pek Çok Yeni Oyun Duyurdu!

Microsoft, Xbox Inside Pek Çok Yeni Oyun Duyurdu!

306
0
Microsoft, Xbox Inside Pek Çok Yeni Oyun Duyurdu!
Microsoft, Xbox Inside Pek Çok Yeni Oyun Duyurdu!

Yeni nesil oyun konsolları, açıklanan özellikleri ve içerisinde barındırdıkları gelişmiş teknolojilerle herkesi heyecanlandırmayı başardı. Konsolların çıkış tarihine yaklaşıldıkça gelecek olan ilk oyunlar ve oyuniçi kalite de ortaya da çıkıyor. Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X için düzenlenen sunumda birçok oyun tanıtıldı. Sunum internet üzerinden yapılan canlı yayın ile gerçekleşti.

Assassin’s Creed Valhalla

Serinin hayranlarının uzun süredir gelmesini beklediği Viking temalı Assassin’s Creed oyunu sonunda duyuruldu. Oyunla ilgili detaylar açıklandıkça sitemize ekleyeceğiz.

Şanlı bir mücadeleye atılan Viking akıncısı Eivor olarak oyna. Erken Orta Çağ İngiltere’sini keşfederken, düşmanlar üzerine akınlar yap, yerleşimlerini genişlet, egemenliğini pekiştir.
  • Sakson kaleleri ve ordularına karşı efsanevi Viking akınlarını komuta et.
  • Müthiş silahları ustaca kullanarak Vikinglere özgü savaş tarzını deneyimle.
  • Assassin’s Creed tarihindeki en fazla ölümcül düşman çeşitliliği ile kendine meydan oku.
  • Yapacağın her seçim karakterinin gelişimine etki ederken zafere giden yolu da açacak.
  • Norveç kıyılarından İngiltere krallıklarına uzanan bir Orta Çağ açık dünyası.
  • Yerleşimlerini genişleterek deneyimini kişiselleştir.

Bright Memory Infinite

Yalnızca tek bir kişinin geliştirdiği oyun olarak dikkat çeken Bright Memories Infinite Xbox Series X oyun konsolunda oynanabilecek. Oyunu geliştiren FYQD-Studio ise ekibinde tek bir üye barındırıyor. İsmini ise geliştiricinin “Nickname” “Takma Ad”ından alıyor.

Oyun yalnızca bir kişinin geliştirdiği bir oyun için inanılması güç derecede güzel grafiklere sahip. Bright Memory oyunu daha önce Steam’de ve mobilde yayınlanmıştı. Ancak bu sürümler oyunun demosu niteliğinde ve henüz tamamlanmamış 3 bölümden oluşması planlanıyor. Bright Memory Infinite ise bu oyunlardan hem görsel hem de oynanış olarak ayrılıyor. Bölüm bölüm çıkmak yerine tam bir hikaye sunması bekleniyor. Oyunun oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Doom benzeri bir oyun olarak adından söz ettireceğe benziyor.

DiRT 5

Codemaster tarafından geliştirilen DiRT serisinin yeni üyesi oldukça etkileyici görünüyor. Yarış oyunları konusunda tecrübeli olan geliştirici Grid ve F1 serileriyle de farklı türde yarışseverlere hitap ediyor.

Son DiRT oyunu 207 yılında çıkmıştı. Bu oyun ise seriye yeni bir soluk getirecek gibi duruyor. Ralli simülasyonundan ziyade arcade yarış oyunlarını andıran bir havası mevcut. Rakiplerinizle çarpışabileceğiniz ve sizi zorlayacak parkurlar var gibi duruyor. Forza Horizon’a olan benzerliği ise oldukça dikkat çekiyor. Oyunda birçok farklı türde araç ve pist bulunuyor. Tanıtım videosundan anlayabildiğimiz kadarıyla oyunda mevsimsel bir döngü de olacak.

Scorn

ebb Software tarafından geliştirilen oyunun üzerinde uzun zamandır çalışılıyor. Daha önce çeşitli oynanış videoları da yayınlanmıştı. Oyunun Xbox Series X için de geliştirildiği ortaya çıktı. Ayrıca Scorn, Microsoft’un beğenilen servisi Xbox Game Pass servisine de eklenecek.

Korku türünün kült haline gelmiş olan Alien serisinden ilham alınan oyun mekan ve karakter tasarımıyla bunu direkt belli ediyor. Oyunu geliştiren ekip olan ebb Software, geliştirme aşamasında Alien tasarımlarına da imza atan H.R. Ginger’ın tasarımlarından ilham almış. FPS, korku ve macera türlerini biraraya getiren oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Chorus: Rise as One

Fishlabs tarafından geliştirilen oyunun yayın haklarını Deep Silver elinde bulunduruyor. Geleceğe yol aldığımız oyunun ana konusu ise it dalaşı yapmakmış gibi duruyor. Ancak bunu gökyüzünde değil de uzayda yapıyor olmak ayrı bir heyecan yaratıyor. Bu tarz bir aksiyonu neredeyse yalnızca Star Wars oyunlarında kaliteli bir şekilde deneyimleme şansımız olmuştu. Oyunla ilgili yayınlanan görüntüler ise umut verici.

Uzay-savaş simülasyonu olan bu oyun ile gerçekliğin ötesini keşfedebilirsiniz. Nefes kesen yıldızlararası manzaraları, antik tapınakları ve bilmediğimiz gerçekliği keşfedin. Galaksiyi zulümden kurtarmak için destansı bir arayışta düşmanlarını aş, yen ve üstesinden gel.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2, son derece eğlenceli bir video ile karşımıza çıktı. Özellikle atmosferi ve teması ile oyunu bekleyenleri tatmin edeceğe benziyor. World of Darkness’a katılın ve vampir fantezinizi doya doya yaşayın. Şehirdeki karakterlerin yanlarında yer alın ve tarafınızı seçin. Unutmayın ki herkes sizi kimin yanında olduğunuza göre yargılayacaktır. Seçimlerinizin bedelini ödemeye hazır olun.

Ayrıca oyun çıktığında Xbox One için satın alırsanız gelecek nesil konsolda da oynama imkanınız bulunacak.

Call of the Sea

Hikaye tabanlı bir oyun olan Call of the Sea macera ve bulmaca türlerinden ögeler barındıracak gibi duruyor. Out of the Blue ekibi tarafından geliştirilen oyunun dağıtımını ise Raw Fury üstleniyor. Grafik tarzı ve oynanış mekanikleriyle dikkat çeken oyun türü sevenleri mutlu edebilir.

Firewatch perfomansı ile akıllara kazınan ve Walking Dead gibi kaliteli yapımlarda da yer alan Cissy Jones, Call of the Sea oyununda sesiyle ana karakterimize hayat verecek. Norah isimli bir karakterin macerasına tanıklık edeceğiz. kaybolan kocasının peşinden keşfedilmemiş diyarlara doğru yolculuğa çıkacak olan Norah, unutulmuş bir medeniyetin kapılarını aralayacak ve gerçeği keşfetmeye başlayacak.

The Medium

Inside Xbox sunumunda öne çıkan oyunlardan biri olan The Medium, yeni nesil korku oyunu olarak tanıtıldı. İçerisinde psikolojik korku öğeleri bulunan oyunun fragmanı bile içinizde bir kıpırtı oluşmasını sağlıyor. The Medium’u geliştiren ekip ise Blair Witch’den tanıdığımız Bloober Team.

Marianne isimli karakterin hikayesine tanık olduğumuz oyunda gerilim öğeleri de insanı rahatsız edecek cinsten. Kendisi bir medyum olan karakterimiz gördüğü bir çocuk cinayetiyle ilgili olayların peşine düşecek. Cevapları bulmak ve gerçekleri ortaya çıkarmak için gittiği terk edilmiş otelde korkunç bir hikaye bizleri bekliyor olacak.

Daha önce Silent Hill oyunlarının müziklerine de imza atan Akira Yamaoka, Arkadiusz Reikowski ile birlikte oyunun müziklerinin altına imza atacak.

Scarlet Nexus

Anime ve manga seven okuyucularımız bu oyun sizin beğenebileceğiniz bir yapım. Elit ve psişik güçlere sahip askerlerin başka bir evrenden gelip Dünya’daki yaşamı tehdit etmelerini konu alan bir hikaye. Oyun Bandai Namco tarafından geliştiriliyor.

Dünya’nın savunucuları olarak OSF, araçları fırlatmak, çelik kirişlerle bıçaklamak, nesneleri çarpıştırmak ve havada uçmak için ortamdan yararlanır. İnsanlar bu uzak gelecekte psişik güçler göstermeye başladığında, Diğer antagonistler ve şeytanlar Dünya’ya başka bir varoluş düzleminden girdiler ve insanlığın hayatta kalmasını tehdit ettiler. Sadece telekinetik yetenekleri olanlar onları durdurabilir. Yalnızca bu insanlar Diğer Bastırıcı Kuvvet’e dahil edilir.

Second Extinction

Dünya artık yaşanamaz bir hale gelmiştir. Mutasyona uğramış dinozorların bulunduğu bu yerde amacınız onları yok etmek ve kurtulmak. Arkadaşlarınızla beraber Co-Op oynayabileceğiniz bu oyun size Left 4 Dead’i anımsatabilir.