Fallout 76: Wastelanders Güncellemesinin Çıkışına Dakikalar Kaldı!

  298
  0
  Fallout 76: Wastelanders Güncellemesinin Çıkışına Dakikalar Kaldı!
  Fallout 76: Wastelanders Güncellemesinin Çıkışına Dakikalar Kaldı!

  Bethesda’nın 2018 yılında çıkardığı Fallout 76 için bir hayatta kalma oyunu diyebiliriz. Fallout serisi Bethesda’nın ellerine geçtiğinden itibaren oyuncular tarafından daha fazla sevilmeye başlandı. Özellikle serinin 3D olarak çıkması oyuncuları daha da heyecanlandıran bir gelişme olmuştu. Fallout 3 ve New Vegas ile en üst seviyeye ulaşan seri Fallout 4 ile ufak bir düşüş yaşamıştı. Ancak hiçbir şey oyunu Fallout 76 kadar kötü etkilemedi. Serinin hayranlarından çoğu oyunu beğenmemişti. Ayrıca oyun içerisinde birçok hata da barındırıyordu. Bu hatalar uzun zaman boyunca oyunda kaldı ve Bethesda ekibi bu hatalarla baş edemedi. Fallout 76: Wastelanders bunu çözebilecek bir güncelleme olacak mı?

  Fallout 76 İnceleme

  fallout-76-wastelanders-guncellemesinin-cikisina-dakikalar-kaldi

  Fallout 76’nın hikayesi ile başlayalım. Serinin şu ana kadar çıkan oyunlarının öncesini anlatıyor. ABD’yi yeniden kuracak olan 76 numaralı sığınak oyunun ana konusu. Oyun serinin diğer oyunlarından atmosfer olarak daha da farklı. Karanlık bir atmosfere sahip olan diğer oyunların aksine bu oyunda yeşillikler ve aydınlık bir atmosfer göreceksiniz. Çünkü henüz patlamalar yaşanmadı. Bu durum klasik Fallout hayranlarının alışık olmadığı bir dünya. Ancak keşif duygusunu yansıtmada oyuna katkı sağladığını da söylememiz gerekiyor.

  Henüz bir şey yaşanmadığı için gezebileceğiniz alanların oranı da artıyor. Fallout 76’nın haritası Fallout 4’ün haritasının 4 katı kadar büyük. Appalachia isimli harita ile çok oyunculu oynanış için daha iyi bir ortam yaratılmış. Fallout 76 ile birlikte serinin hayranlarının online oyun deneyimi hayali gerçek olmuş gibi görünüyor. Ancak sorun da tam burada başlıyor. Fallout 76 hem PvP hem de PvE’ye izin veren bir yapıya sahip. Yani bu bir bakıma hem çevrenizdeki yaratıklara hem de diğer oyunculara karşı dikkatli olmanız gerekiyor anlamına geliyor. Oyunun aşırı detaylı haritasının derinliğini keşfedememeye sebep olduğu için oynanışı kötü yönde etkilediğini düşünen oyuncuların sayısı oldukça fazla. Oyuncuların böyle bir dünyada hayatta kalabilmenin zorluğunu anlayabilmeleri açısından oldukça iyi düşünülmüş olsa da uygulamada kötü işlendiğini söylememiz gerekiyor. Oyun ilk çıktığında PVP kısmının fazlasıyla yetersiz olması ilk deneyimleri kötü etkiledi. Ölen kişinin tek kaybı zaman oluyordu. PVE kısmında ise ilk başlarda arkadaşlarınızla oldukça keyifli anlar yaşamanız mümkündü. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere bu da bir noktadan sonra sıkıcı hale gelmeye başlıyordu. Çünkü oyun tekrara biniyordu. İlerleyen zamanlarda gelen “Fallout 1st” güncellemesi ile tüm bu sorunlar düzeltilmeye çalışılmıştı. Ancak başarılı olunamayınca oyuncuların tepkisi daha da arttı.

  Ayrıca oyunun sorunları bunlarla bitmekle kalmıyordu. Oyun hissiyat açısından yeni bir oyun gibi hissettirmiyordu. Fallout 76’yı oynayan kişilerin Fallout 4 oynuyorlarmış gibi hissetmelerine neden olan eski mekanikler ve eski tarz grafikler kullanılıyordu. Yeni oyunda Fallout 4’ün mekaniklerinin kullanılması bu oyunu bir DLC gibi hissettiriyordu.

  Şimdiyse oyuncular yeni ve büyük içerik güncellemesi olan Fallout 76: Wastelanders tarafından hypelanmış durumda. Oynanışa ve içeriğe büyük anlamda yenilik getirecek olan bu güncelleme sabırsızlıka bekleniyor.

  Fallout 76: Wastelanders Güncellemesi

  fallout-76-wastelanders-guncellemesinin-cikisina-dakikalar-kaldi

  Oyunun yeni yayınlanacak olan bu genişleme paketi tüm oyunculara ücretsiz olacak. Bu DLC’nin 2019 yılının sonlarında yayınlanması bekleniyordu fakat ertelendi ve 2020 yılına sarktı. Fallout 76: Wastelanders güncellemesi ile ilgili yeni yayınlanan fragmanda oyuna neler eklendiğini  öğrenebilirsiniz. Oyuna gelen en büyük yeniliğin NPC eklenmesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede oyunun dünyası artık daha da canlı olacak. Ayrıca oynanış ve içerik anlamında da pek çok katıldığını hatırlatalım. Hikayenin ilerleyişinin bile yeniden elden geçirildiği Wastelanders güncellemesi pek çok oyuncuyu ümitlendirdi.

  7 Nisan 2020 tarihinde yayınlanması planlanan Wastelanders paketi 1 hafta ertelenmişti. 14 Nisanda tüm platformlarda ücretsiz olarak erişebileceğiniz güncelleme ile Appalachia’da yeni bir başlangıç yapmaya hazır olun. Yeni görevler, yeni silahlar, yeni seçenekler ile Batı Virgina’nın sırlarını açığa çıkarmak için yola çıkmaya çok az kaldı.

  Fallout 76’ya Bethesda.net üzerinde sahipseniz ve karakterinizi Steam’e taşımak için Steam hesabınızı Bethesda.net hesabınıza bağladıysanız, oyununuz artık Steam kütüphanenizde görünüyor olmalı. Ön yüklemeye hemen başlayabiliriniz! Ayrıca oyun Türkiye saati ile bugün 14.59’da erişime açılacak. Yükleme yapmanız halinde oynamaya hemen başlayabilirsiniz.