Ana Sayfa PC Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

455
0
Mount & Blade II Bannerlord Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!
Mount & Blade II Bannerlord Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!

Mount & Blade II Bannerlord sekiz yıllık geliştirme sürecinin ardından 31 Mart tarihinde erken erişime açılacak. Uzun süren bekleyiş bu tarih itibariyle son bulacak. Ancak bilgisayarınız Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri karşılayabilecek mi?

Mount & Blade 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit only)
İşlemci: Intel® Core™ i3-8100 / AMD Ryzen™ 3 1200
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: Intel® UHD Graphics 630 / NVIDIA® GeForce® GTX 660 2GB / AMD Radeon™ HD 7850 2GB
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Mount & Blade 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit only)
İşlemci: Intel® Core™ i5-9600K / AMD Ryzen™ 5 3600X
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 3GB / AMD Radeon™ RX 580
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: Nihai çıkışta bu tahminler değişiklik gösterebilir.

Mount & Blade serisi ilk oyununda da görsel kalite anlamında harika bir noktada değildi. Oyuncular bu oyunu oynanışı, mekanikleri ve geniş dünyası sayesinde beğenmişlerdi. İkinci oyunda da değişen pek bir şey yok. Tabii ki görsel anlamda bir gelişme mevcut ancak çok üst düzeyde grafik kalitesi yok. Ekran kartı tarafında GTX 1060’ın tercih edilmesi biraz daha indirgenmiş bir sistem sunsa da işlemci tarafında daha kaliteli modeller tercih edilmiş. Bunun sebebi ise Bannerlord’un kalabalık savaş sahasında yaşanacak olan olaylar. Oyun, oyuncuları yine farklı özellikleriyle mest etmeye hazırlanıyor. Geliştirilen ve eklenen oyuniçi içeriklerle yine oyuncuları mest etmeye geliyor.

mount-blade-ii-bannerlord-sistem-gereksinimleri-belli-oldu

Bannerlord’da değişen mevsime göre hava durumları da değişecek. Bu da atmosferin her zaman değişeceği ve büyüleyici olacağı anlamına geliyor. Bu atmosfer değişikliğini en çok fark edebileceğimiz an ise tabii ki farklı bir ülkeye geçiş yaptığımız durumlar.

Ayrıca savaş mekaniği konusunda da yenilikler yapılmış durumda. Karşı hamle mekaniği adı verilen yeni sitemle birlikte, Warband’de bulunan “chambering” sistemi de geliştirilmiş durumda. Silahı savurma hızınızın da hasarı etkileyeceği bir sisteme geçildiğini hatırlatalım. Bannerlord içinde bir silah yaratma arayüzüyle geliyor. Bu sayede kendinize en uygun silahı yaratarak rakiplerinizi alt edebilirsiniz.

Warband’in sağlam oynanış mekaniklerinin korunduğu oyunda yeni animasyonlar oyunun akıcılığına ve reflekse dayalı yapısına kesinlikle katkı sağlamış. Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri konulu yazımızın sonuna geldik.