Ana Sayfa PC Türk Yapımı Oyunlar: Curse of Anabelle Çıktı!

Türk Yapımı Oyunlar: Curse of Anabelle Çıktı!

357
0
Türk Yapımı Oyunlar: Curse of Anabelle Çıktı!
Türk Yapımı Oyunlar: Curse of Anabelle Çıktı!

Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen Curse of Anabelle, Steam ve Playstore üzerinden satın alınabilir durumda. Çıkışını 20 Şubat tarihinde yapan oyunu 7 kişilik bir ekip geliştirdi. Oyunun yapım süreci ise 2 yıl sürdü.

Korku oyunu severlerinin ilgisini çekebilecek bir yapım olarak dikkat çekiyor. Türk oyun geliştiricilerinin genel olarak bu tarz oyunlar geliştirdiğini görüyoruz. Curse of Anabelle korku, aksiyon ve bulmaca türlerini içerisinde barındıyor.

Unreal Engine motoru ile geliştirilen oyunun grafik kalitesinin oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Motorun neredeyse tüm özelliklerinden faydalanıldığını görüyoruz. Özellikle etkileşime geçilebilen objeler konusunda oyun fazlasıyla iyi bir iş çıkarmış. Ayrıca bu objeleri kullanarak bulmacaları çözmemiz de gerekiyor.

turk-yapimi-oyunlar-curse-of-annabelle-ciktiOyunun hikayesine gelecek olursak;

“9 yaşındaki Anabelle, Colorado’nun Boulder kasabasında yer alan Ramsey Malikanesi sınırları içerisinde hayatını kaybeder. Bu talihsiz olayı takip eden günler içerisinde Anabelle’in ablası Emily, kızkardeşi ile rüyalarında iletişim kurmaya başlar. İlk etapta sevdiği birini kaybetmenin üzüntüsü ile aklının kendine oyunlar oynadığını düşünen Emily, gördüğü bu rüyaların gün geçtikçe artması sonucu Anabelle’nin ruhunun arafta kaldığına ve yardıma ihtiyacı olduğuna ikna olur.

Emily, kız kardeşine ne olduğunu bulmak için yaptığı araştırmalarda Ramsey Malikanesi’nin karanlık geçmişini öğrenir ve erkek arkadaşı Nathan’a gördüğü bu tuhaf rüyalardan bahsetmeye karar verir. Nathan ilk başta Emily’nin anlattıklarına fazla kulak asmaz. Ancak bir süre Emily’den haber alamadığı için, onu kontrol etmeye karar verir. Bu noktada Emily’nin; Ramsey Malikanesi’nın karanlık tarihi, okültizm ve mistik sanatlar hakkında araştırmalar yaptığını öğrenir ve tehlikede olduğunu düşünür. Kahramanımız Nathan, nasıl bir işin içine girdiğinin farkında olmadan, Emily’nin ayak izlerini takip etmeye karar verir…”

Bu şekilde başlayan hikayede ana karakter olan Nathan’ın başından geçen olayları canlandırıyoruz. Bu sırada Ramsey Malikanesi, Emily ve Anabelle ile ilgili gerçekleri de ortaya çıkarıyoruz.

turk-yapimi-oyunlar-curse-of-annabelle-cikti

Gerçek dünya efsanelerine ve mitlerine dayanan gizemli bir oyun deneyimi sunuyor. Bu karanlık macerada, kendinize rehberlik etmesi için mistik kitaplardan oluşan bir envanterden yararlanın, kadim mühürler yaratın ve antik ritüeller aracılığı ile karanlık güçlerle yüzleşin. Farklı zaman çizgileri arasında seyahat edin ve alternatif yollar keşfedin.

Oyunda Türkçe altyazı ve arayüz desteği de mevcut. Seslendirme olarak yalnızca İngilizce kullanılmış. Geliştirici ekip oyun sektöründeki tüm oyuncuları düşünerek bu şekilde bir hamle yapmış diyebiliriz. Yerli oyuncuların dışındaki oyuncuların da oyunu rahatça oynayabilmesi için böyle bir yol izlenmiş.

Oyun ilerleyen günlerde farklı platformlarda da yayınlanacak. Şu an için yalnızca Steam ve Playstore’da yayınlanan oyun için konsol versiyonunun da geleceği açıklandı. Konsol tarafında Nintendo Switch, PS4 ve Xbox için çıkış yapması düşünülüyor.

Steam sayfasına ulaşmak için buraya ve Playstore sayfasına ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Oyunun fiyatı ise 40 TL olarak belirlenmiş. Ancak oyun şu anda Steam’de %20 indirimle 32 TL’ye satılıyor. Playstore’da ise %32 indirimle 27 TL’ye kadar düşmüş durumda.

Oyunun tanıtım videosu: