Mount & Blade II: Bannerlord, Türkçe Dil Desteği Konusunda Açıklama Geldi!

  370
  0
  Mount & Blade II Bannerlord, Türkçe Dil Desteği Konusunda Açıklama Geldi!
  Mount & Blade II Bannerlord, Türkçe Dil Desteği Konusunda Açıklama Geldi!

  Uzun zamandır geliştirilen ve oyuncular tarafından merakla beklenen Mount & Blade II: Bannerlord oyununun çıkış tarihi 31 Mart olarak açıklanmıştı. Bu açıklama sonrasında birçok oyuncunun bu tarihin bir an önce gelmesini istediğini söylersek yalan olmaz. Ancak oyunun erken erişim olarak yayınlandığını görmek birtakım sorunları da beraberinde getirdi.

  İlk olarak Mount & Blade II: Bannerlord bir Türk yapımı. Ancak oyunda şu anda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Bu ise oyuncuların tepki göstermesine yol açtı. Ancak yapımcı ekip oyunu global pazarı hedefleyerek yayınladığı için oyunun şu anda yalnızca İngilizce dil desteği sağladığını söyleyebiliriz.

  Ayrıca erken erişimde olan bir oyunda metinler de değişim gösteren unsurlar arasında yer alıyor. Oyunu, oyuncularla birlikte geliştirmenin güzel yanlarından biri de oyuncuların isteklerine göre ve onların keşfettikleri hatalara göre düzeltmeler yapabilmek. Bu yüzden henüz tamamlanmamış bir oyunda Türkçe dil desteği görmemiz oldukça zor. Talewords oyunculara Türkçe dil desteğini düzgün bir şekilde sağlamak istiyor olabilir.

  mount-blade-ii-bannerlord-turkce-dil-destegi-konusunda-aciklama-geldi

  Talewords’ün konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde;

  “Merhabalar,

  TaleWorlds Entertainment olarak hafta içinde sizlerle Mount & Blade II: Bannerlord’un Erken Erişimi hakkındaki planlarımızı paylaşmıştık. Öncelikle bu konuda hazırladığınız detaylı içerikler için teşekkür ederiz.

  Bir yandan tüm gücümüzle Erken Erişim süreci üzerinde çalışırken, bir yandan da oyuncuların yapılan duyuru ve Steam sayfamızdaki açıklamalarla ilgili yorumlarını da dikkatle takip ediyor ve her bir oyuncunun yorumunu çok değerli buluyoruz. Bu yorumların bir kısmı haklı olarak Türkiye’de geliştirilen bir oyunun Türkçe olmamasıyla ilgili ve bu konuda yanlış anlamalar olmaması için küçük bir açıklama yapmayı gerekli gördük.

  Tamamen Türkiye’de geliştirilen bir oyun olduğu için, ülkemizdeki oyuncuların ve dilimizin bizim için mutlaka özel bir yeri var. Zaten Bannerlord’un Steam sayfasında da belirttiğimiz üzere oyunun Türkçe desteği mutlaka olacak. Fakat Erken Erişim sürecinde teknik kısıtlamalar sebebiyle çoklu dil desteği sunamıyoruz. Bunun sebebi oyuna çoklu dil imkânını veren altyapının henüz oyundaki yerini almamış olması. Ayrıca oyundaki metinlerin halen yazılıyor ve sürekli değişiyor olduğunu unutmamak gerekiyor.

  Bizim için oyuncularımızın Mount & Blade II: Bannerlord’u kendi anadillerinde oynamaları çok önemli. Bu sebeple daha çok oyuncuya oyunu kendi dillerinde sunmak için oyunu 12 ayrı dilde yerelleştireceğiz. Bu süreçte içerikleriyle heyecanımıza ortak olan sizlere ve ilgisini bizden eksik etmeyen tüm oyuncularımıza destekleri için teşekkür ediyoruz.”