Ana Sayfa Espor Apex Legends 4. Sezon “Asimilasyon” Fragmanı Yayınlandı!

Apex Legends 4. Sezon “Asimilasyon” Fragmanı Yayınlandı!

394
0
Apex Legends 4. Sezon
Apex Legends 4. Sezon "Asimilasyon" Fragmanı

Electronic Arts tarafından ücretsiz olarak yayınlanan Battle Royale oyunu Apex Legends oldukça sevilen bir oyun haline geldi. 2019 yılının 4 Şubat tarihinde yani geçtiğimiz yıl tam da bugün çıkış yapan oyun rekor derecede başarı elde etmişti. EA’in de üzerinde sürekli geliştirmeler yaptığı ve güncellemelerle desteklediği bir oyun. Artık 3. sezonun sonlarında olan oyun için 4. sezon fragmanı yayınlandı. Yeni sezonun adı ise “Asimilasyon”.

4. sezon fragmanında yer alanlar ise oyuncuları şaşırttı. Fragmanda yeni karakter Revenant ve yeni silaha yer verildi. Uzun menzilli bir keskin nişancı tüfeği olan bu silahın adı Sentinel. Bu silahın en büyük özelliği ise rakiplerin zırhını delebilmesi. Bu sayede rakiplerinize yapacağınız kritik vuruşlarla oyunu kazanma şansınız her zaman devam ediyor. Yeni karakter Revenant ise tam bir ölüm makinesi kıvamında. Doğa üstü güçlere sahip olan Revenant, rakiplerine öfke ve intikam duygularını kusarak onları ortadan kaldırıyor. Yeni sezonun karanlık atmosferine oldukça uyumlu bir şampiyon.

apex-legends-4-sezon-asimilasyon-fragmani-yayinlandi
Dying after death. Welcome to my life.

Revenant’ın hikayesiyse oldukça ilginç. Eskiden bir insan olan Revenant, Mercenary Syndicate’in sahip olduğu en başarılı tetikçiydi. Aynaya her bakışında kendi yüzünü görmeye alışkındı. Fakat zaman her şeyi değiştirir. Revenant’ın programlası bozuldu ve Mercenary Syndicate ve Hammond Robotics’in ellerinde neye dönüştüğünü gördü. Çelik ve etten bir kabus… Ustaları onu bir Simulacrum olarak diriltmiş, tekrar tekrar ölümün pençelerinden kurtarmış ve unutması için programlamıştı. Yüzyıllar sonra istediği tek şey ise intikam. Buraya tıklayarak Revenant ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Asimilasyon sezonu ile Dünya’nın Kenarı haritası da değişikliğe uğruyor. Bunun sebebi ise  Hammond Robotics’in (Titanfall’daki Mega Şirket) farklı gezegenleri sömürmesi dolayısıyla harita artık daha iç karartıcı. Dünya’nın Kenarı eski açık ve renkli atmosferinden ziyade, yıkık evleri, hurda parçaları, karanlık ve gergin ortamıyla oyuncuları bekliyor. Hikayesel anlamda oyunun Titanfall evrenine bağlı olduğunu ve yalnızca farklı yerlerde geçtiğini hatırlatalım.

Ayrıca yıldönümü sebebiyle oyunculara hediye vermeyi unutmayan EA günü iyi bir şekilde hatırlatmak istiyor. Her oyuncuya 1. Yıl Sadık arması, 1. Yıl Origami Flyer, günün ilk maçı için 10.000 XP hediye ediliyor. Bu ödüllere sahip olmak için ise yalnızca oyuna 4-11 Şubat tarihleri arasında giriş yapmanız gerekiyor.

Apex Legends 4. Sezon “Asimilasyon” Fragmanı