Ana Sayfa Espor Mou ve Dosia Corona Virüsü Nedeniyle OneThree Takımından Ayrıldı

Mou ve Dosia Corona Virüsü Nedeniyle OneThree Takımından Ayrıldı

418
0
mou-ve-dosia-corona-virusu-nedeniyle-onethree-takimindan-ayrildi

Profesyonel oyuncular Rustem “mou” Telepov ve Mihail “Dosia” Stolyarov, Çin’in Corona virüsü salgını nedeniyle OneThree takımı ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Bununla birlikte Corona virüsünün CS: GO dünyasını da etkilediği ortaya çıkmış oldu.

Oyuncular, Gambit takımından ayrıldıktan sonra Aralık ayı başlarında OneThree takımına transfer olmuşlardı. Mou ve Dosia Twitter paylaşımlarında ayrılma nedenlerinin Çin’deki Corona virüsü ile ilgili en son haberler olduklarını söylediler. Oyuncular Asya bölgesi elemelerine katılmadan ve resmi herhangi bir maça çıkmadan takımdan ayrıldılar.

En son League of Legends oyununun Çin Profesyonel Ligi’nin süresiz ertelenmesinin ardından Corona virüsünün oyun dünyasını da etkileyeceği belli olmuştu. Bu ayrılık haberi ise Çin sağlık görevlilerinin, virüsün Çin’de 100’den fazla insanı öldürdüğü açıklamasıyla Asya – Pasifik Finalleri’nin iptaliyle birlikte geldi. Ülkede salgın devam ederken tüm dünyada da salgını önlemek için önlemler alınmaya devam ediyor. Virüsün hızlı yayılması ve tüm dünyayı her konuda etkilemesi üzerine bu haberlerin daha çok gelmesi bekleniyor. 16 ve 18 Şubat tarihleri arasında Macau’da yapılacak olan WESG etkinliği için de yeni tarihler açıklanmadı.

OneThree takımının kadrosu yenilendi

CS: GO takımı olan OneThree iki oyuncusunu kaybettikten sonra yeni kadrosunu belirledi. Bu kadroda ise Ke “captainMo” Liu, Hui “DD” Wu, QiFang “Karsa” Su, Zhe “Ayeon” Yang ve Liu “lan” Qi oyuncuları bulunuyor.

Takımlardan ayrılan Rustem “mou” Telepov ve Mihail “Dosia” Stolyarov oyuncularının ise yeni takımlarının hangi takım olacağı bilinmiyor.

Bu Corona virüsünün tüm dünyada yayılmasının ardından oyun dünyasına olan etkileri daha ne kadar devam edilecek bilinmiyor. Liglerin ertelenmesinin ardından oyun dünyası da olumsuz etkiler görmeye devam ediyor.