Ana Sayfa PC Olay Yaratan Final Fantasy 14 Simgesi Değiştirildi!

Olay Yaratan Final Fantasy 14 Simgesi Değiştirildi!

201
0
olay-yaratan-final-fantasy-14simgesi-degistirildi

Olay Yaratan Final Fantasy 14 Simgesi Değiştirildi! Temmuz ayı başlarında Steam üzerinden eş zamanlı oyuncu rekorunu kırmış olan Final Fantasy 14 bu kez de tepkilerin hedefi oldu. Temmuz ayının ilk günlerinde Steam üzerinde eş zamanlı oyuncu rekorunu kırmış olan Final Fantasy bu kez de tepkilerin hedefinde. Endwalker güncellemesi ile beraber oyuna gelen Sage sınıfına oyuncular tarafından yoğun şikayetler geldi. Bunun üzerine yapımcı şirket tarafından Final Fantasy 14’ün simgesi değiştirildi.

Oyuncular Sage sınıfına tepkiler yağdırdı

Sage, Noulith adındaki dört bıçak ile savaşan ve aynı zamanda da şifacı sınıfı olarak Endwalker genişlemesi ile Final Fantasy 14’e geldi. Sage sınıfının simgesi bu dört silahı temsil etmekte. Fakat bu simge oldukça güçlü tepkilerin hedefi oldu.

olay-yaratan-final-fantasy-14simgesi-degistirildi-2

Oyunun yapımcı ve yönetmeni Naoki Yoshida bir güncellemede, “Sage ve Reaper için yeni ayrıntılar yayınladığımızda onların da simgelerini ekledik.” diye bahsetti. Fakat bunların büyük bir ifşa olduğunu düşünmemişti. Bir süre sonra da oyuncularından Sage ikonunun onları rahatsız edici bir hale getirdiği ile ilgili tepkiler aldı.

Final Fantasy 14’e yağan tepkielrin sebebi tripofobi rahatsızlığı

Tepkinin sebebi küçük düzensiz delik kümelerine karşı bir fobi olan tripofobi gösterildi. Fakat bu rahatsızlık şu anda tıp biliminin kabul ettiği bir durum değil. Bu fobiye sahip kişiler, sabun köpükleri, sünger, çilek gibi nesnelerden korku duyuyor. Final Fantasy 14 ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.