Ana Sayfa Espor Overwatch Ligi 2020 Büyük Finali Ayrıntıları Açıklandı!

Overwatch Ligi 2020 Büyük Finali Ayrıntıları Açıklandı!

295
0
overwatch-ligi-2020-sezonu-finali-ayrintilari-aciklandi

Overwatch Ligi 2020 Sezonu Finali Ayrıntıları Açıklandı! Overwatch’ta 20 takımın yer aldığı kıyasıya mücadeleye sahne olan Overwatch League 2020 hakkında detaylar açıklandı. Lig bu sezon çevrimiçi olarak düzenlenecek ve geçmişte olduğu gibi iki ayrı grup şeklinde gerçekleştirilecek.

Overwatch League 2020 formatı ve Büyük finali hakkında duyurular Blizzard’dan resmi olarak geldi. 20 takımın mücadelesine ev sahipliği yapan organizasyonda maçlar çevrimiçi olarak düzenlenecek. İki ayrı grupta 20 takımın yer alacağı turnuvada 13 Kuzey Amerika ve 7 Asya takımı mücadele edecek. Overwatch League yerleştirmeleri ve bay geçmeler normal sezon sıralamalarının yanı sıra May Melee, Summer Showdown ve Countdown Cup turnuvalarına göre belirlenecek.

Overwatch League’de sezon sonrası dönem 3 Eylül tarihinde Kuzey Amerika ve Asya gruplarına düşük sıralardan yerleşen takımlar arasında oynanacak olan tekli eleme maçları ile başlayacak. Bu maçlar sonucunda çıkmayı başaran takımlar bir sonraki hafta Kuzey Amerika ve Asya’da ikili eleme turnuvalarına katılım hakkı kazanacak ve burada mücadele edecekler. Her bölgeden galipler ve mağluplar gruplarının şampiyonları ile son dört takım arasında oynanacak Büyük finallere katılım hakkı elde edecek.

Overwatch Ligi 2020 Sezonu Finali Ayrıntıları Açıklandı! Son dörtteki takımlar bir ikili eleme grubunda mücadele edecek ve buradaki iki takım ise Büyük Finalde lig şampiyonluğu için karşı karşıya gelecek. Turnuva kuralları gereği dört takımında aynı sunucu üzerinden oynayabilmesi için iki Kuzey Amerika takımı Asya’ya seyahat edecek. Karşılaşmalar öncesinde dört finalist takımda sağlık ve güvenlik gereksinimleri sebebiyle birkaç hafta boyunca istirahat edecek.

Büyük çekişmeye sahne olacak Overwatch League 2020 4 Eylül tarihinde start alacak. Uzun bir maratonun ardından kazananın belli olacağı turnuva bu yıl çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Overwatch ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.