Ana Sayfa Konsol Peaky Blinders: Mastermind Oyununun Çıkacağı Duyuruldu!

Peaky Blinders: Mastermind Oyununun Çıkacağı Duyuruldu!

336
0
Peaky Blinders: Mastermind Oyununun Çıkacağı Duyuruldu!
Peaky Blinders: Mastermind Oyununun Çıkacağı Duyuruldu!

Günümüzün sevilerek takip edilen dizilerinden biri de Peaky Blinders. Senaryosunu Steven Knight, yapımcılığını ise Caryn Mandabach ve Tiger Aspect Yapımcılık üstlenmiştir. Birinci Dünya Savaşı sonrasında Birmingham, İngiltere’de faaliyet gösteren “Peaky Blinders” adlı çeteyi anlatan suç-drama konulu televizyon dizisidir. Dizi genel olarak, Cillian Murphy tarafından canlandırılan, Tommy Shelby rolündeki çete lideri ve yeni görevlendirilen bir dedektif arasındaki olayları konu alır. Şimdiyse bu dizinin Peaky Blinders: Mastermind adlı oyununun çıkacağı duyuruldu. Oyunun hikaye tasarımında dizinin de yaratıcısı olan Steven Knight ile birlikte çalışıldığını da hatırlatalım.

Atmosferi ve hikayesiyle dikkatleri üzerine çeken yapım oyun dünyasına da giriş yapıyor. Futurlab tarafından geliştirilen oyun bu yaz PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarına gelecek. Oyunun yayın haklarını Curve Digital elinde bulunduruyor. Bulmaca-macera oyunu olan Peaky Blinders: Mastermind yakında oyuncularla buluşacak.

peaky-blinders-mastermind-oyununun-cikacagi-duyuruldu

Hikaye konusundan bahsedecek olursak oyun biraz beklenmeyen bir noktaya değiniyor. Oyun ilk sezonun öncesini konu alıyor. Hikâye, Shelby ailesinin suç imparatorluğunu yükseltmek için bir fırsat bulduğu günlerde geçecek.

Peaky Blinders: Mastermind oyununda bölümleri geçmek için farklı stratejiler kullanabileceksiniz. Her oyuncu kendi tarzını geliştirmekte özgür olacak. Bulmacaların ve bölümlerin tek bir çözüm yolu olmayacak. Bölümlerde başarılı olmak için dilerseniz şiddete başvurabilirsiniz dilerseniz de sessiz sedasız çözüme kavuşabilirsiniz. Tabii ki iki yöntemi aynı anda kullanarak bölümü geçmek de mümkün olacak.

Peaky Blinders: Mastermind Tanıtım Videosu

Oyunda Shelby ailesinin 6 üyesi de yer alacak. Her bir Shelby ailesi üyesinin farklı yetenekleri olacak. Tommy, tehdit yeteneğiyle ön planda olurken Arthur, kapı tekmeleme ve kavga konularında sahip olduğu yeteneklerle ön planda olacak. Polly, hırsızlıkta ve kilit açmada; John, kundakçılıkta ve kavgada; Ada, dikkat dağıtmada; Finn ise gizlilik ve yan kesicilikte uzman olarak karşımıza çıkacak. Bölümleri geçmek için tüm karakterlerin tüm özelliklerinden faydalanmanız gerekecek. Tüm yetenekleri birbirine bağlayarak kendinize en uygun stratejiyi açığa çıkartın. Ayrıca oyunda zamanı geriye ve ileriye sarmanız mümkün olacak. İsterseniz akışı hızlandırabileceksiniz.

Oyun için bir tanıtım ve oynanış videosu da yayınlanmış durumda. PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de oynanabilir olacak oyunu Steam istek listenize eklemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Peaky Blinders: Mastermind Oynanış Videosu