Ana Sayfa Konsol PUBG için Ölüm Maçı Modu Gelecek!

PUBG için Ölüm Maçı Modu Gelecek!

386
0
PUBG için Ölüm Maçı Modu Gelecek!
PUBG için Ölüm Maçı Modu Gelecek!

Dünya’nın en popüler oyunlarından olan PUBG, gelişmeye devam ediyor. Hala birçok oyuncusu olan ve gün geçtikçe daha çok oyuncu kazanan PUBG için yeni bir oyun modu yolda. Oyunu sürekli geliştirmeye ve yenilikler sunmak için uğraşan ekip yeni oyun modunu da duyurdu. Yeni oyun modu PUBG Ölüm Maçı (Death Match) için geri sayım başladı.

Ölüm maçı, birçok FPS oyununda bulunan yaygın bir oyun modu. FPS oyuncularının oldukça sevdiği bu modda temel amaç rakiplerinizi arka arkaya katletmek. PUBG gibi Battle Royale oyunları arasında bir fark yaratmak için ideal bir seçim.

pubg-icin-olum-maci-modu-gelecek

PUBG için gelmek üzere olan Ölüm Maçı modu 8’er kişilik 2 takımla oynanabilecek. Ölüm Maçı modunun klasik ve hızlı oynanışı PUBG oyuncuları için yeni bir heyecan sunacak. 8v8 yapılacak karşılaşmalarda çeşitli mekanlar kullanılacak. Oyuncular sevilen PUBG haritalarından 7 farklı konumda mücadele edebilecekler. Ayrıca bu oyun modunda yalnızca FPP seçeneği kullanılabilecek. Yani karakterinizi ve çevreyi uzaktan göremeyecek yalnızca silahınızı ve bakış açınızı görebileceksiniz. Şu an için planlananlar arasında öldükten 5 saniye sonra yeniden dirilme süresi konulduğu görülüyor. Ayrıca diğer oyunlarda olduğu gibi doğdunuz anda hasar almayacaksınız. Bir süre boyunca dokunulmaz olacaksınız. Yine farklı oyunlarda olduğu gibi takım arkadaşlarınıza hasar vermeniz de mümkün olmayacak.

Birbirinden farklı 7 haritada maçların gerçekleşeceğini belirtmiştik. Bunlar normal haritalardan seçilen alanlardan oluşuyor. Bu tercihin sebebi her haritada farklı oynanışı sağlamak. Her harita oyunculara farklı türde oynanışlar sunacak. Bazı haritalarda uzun mesafeli çatışmalar gerçekleşecekken bazılarında birbirine yakın siper alanları bulunacak. Ayrıca her harita için değişken hava koşulları sağlanacak.

pubg-icin-olum-maci-modu-gelecek

  • ERANGEL – Stalber, Sosnovka Military Base
  • MIRAMAR – Campo Militar
  • SANHOK – Paradise Resort, Docks
  • VIKENDI – Podvosto, Peshkova

Ölüm Maçı modunda BP kazanmak da mümkün. Yaptığınız asistler, öldürdüğünüz düşman ve ölüm sayınıza göre maç sonunda bir takım sıralamanız olacak. Oyun içinde gerçekleştirdiğiniz eylemlere göre bir başarı puanınız olacak. Kazandığınız her maç için BP elde edeceksiniz. Oyun içinde kazandığınız puanlar BP puanınızı da etkileyecek.

Her ölümünüzden sonra ekipmanlarınızı değiştirebileceksiniz. Seçtiğiniz ekipmanlar ilk yeniden canlanmanızda geçerli olacak. Çeşitli silahlar bulunan 8 farklı kit bulunacak. Bunlar arasında seçim yapabileceksiniz.

pubg-icin-olum-maci-modu-gelecek

Ayrıca 6.2 güncellemesi ile oyuna enerji çubuğu mekaniği de eklenecek. Rakiplerinizi öldürdüğünüzde ve asist yaptığınızda enerji çubuğunuz yeniden dolacak. 5 saniye boyunca hasar almamanız durumunda, sağlığınız yenilenmeye başlarken, enerji çubuğunuz sıfıra yaklaşacak.

Yeni güncelleme tüm konsollara ve PC için gelecek.