Ana Sayfa Konsol Ubisoft Önümüzdeki Yılda 5 Oyun Çıkaracak!

Ubisoft Önümüzdeki Yılda 5 Oyun Çıkaracak!

341
0
Ubisoft Önümüzdeki Yılda 5 Oyun Çıkaracak!
Ubisoft Önümüzdeki Yılda 5 Oyun Çıkaracak!

Ubisoft tarafından yayınlanan finansal rapora göre yakın gelecekte beş adet oyun yayınlanacak. Bu oyunların 3 tanesini bu finans yılının üçüncü çeyreğinde yani Ekim ve Aralık ayları arasında, diğer ikisini de 2020 finans yılının son çeyreğinde, yani 2021 yılının Ocak ve Mart ayları arasında, oyuncuların beğenisine sunacak. Bu oyunların yeni nesil konsollara da çıkacağını söyleyebiliriz.

Aslında Ubisoft son çeyrekte çıkartacağı oyunları duyurmuştu. Bunlar Watch Dogs: Legion, Gods & Monsters ve Rainbow Six Quarantine. 3 oyunda oyunseverler arasında büyük ilgi uyandırdı. Özellikle Watch Dogs: Legion oyun yapısı ve mekanikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

ubisoft-onumuzdeki-yilda-5-oyun-cikaracak

Serinin en yeni oyunu olacak Watch Dogs: Legion yeni yapısıyla önceki oyunlardan ayrılıyor. Oyun içinde bulunan NPC’leri de kontrol edebileceksiniz. Her karakterin kendine ait bir kişiliği ve animasyonu mevcut. Harita üzerinde bulunan birçok karakteri ekibinize katabileceksiniz. Bunun için de o karakterin sempatisini kazanmanız gerekiyor. Bu da oyuna gerçekçilik katıyor. Her karakterin kendine has özelliği bulunuyor. Görevleri istediğiniz şekilde sonlandırabilmek için karakterler arasında tercih de yapabileceksiniz. Görevler için kullanılabilecek birden fazla yol olduğunun açıklandığını da düşünürsek oyunda fazlasıyla özgürsünüz. Ayrıca ekibe aldığınız bir karakteri beğenmediğinizde onu gruptan çıkarmanız ve yerine başkasını almanız da mümkün. Dikkat etmeniz gereken bir diğer şeyse polise yakalanma ve ölme durumunda karakterinize veda etmeniz anlamına gelebilir. Oyunu fütüristik bir Londra’da oynuyorsunuz. Ayrıca bu dünyada insanların işsizlikten dolayı isyan çıkardığını da hatırlatalım. Grafik konusunda da oldukça iyi olduğunu ve atmosferi çok iyi yansıttığını söyleyebiliriz.

ubisoft-onumuzdeki-yilda-5-oyun-cikaracak

Gods & Monsters’dan, oyun tanıtıldıktan sonra uzun bir süre haber alınamamıştı. Açıkçası oyunla ilgili pek bir bilgi de verilmemişti. Ancak sonrasında açıklananlar oyunun çok ilginç bir deneyim sunacağını düşündürttü.

Yunan mitolojisine dayanan oyunda amacımız Tanrıları kurtarmak. Açıklamalara göre bu oyun ile mitolojinin karanlık, renkli, korkutucu, eğlenceli, maceralı ve aksiyonlu yanları anlatılacak. Hızlı bir oynanışa sahip olacak. Oyunun tarihi danışmanlık kısmında ise daha önce bu tarz projelerde çalışmış deneyimli ve iyi bir tarihçi yer alıyor. Dr. Stéphanie-Anne Ruatta, daha önce Assassin’s Creed Odyssey’de de çalışmıştı. Hikaye anlatımı ise oldukça enteresan. Bir dede torunlarına hikayeyi anlatacak ve bu hikayeyi yaşayıp oynayan ise biz olacağız. Oyuna heyecan katacak şey ise torunların soracağı soruya göre oyununuzun etkilenmesi.

Taktiksel FPS türünün en önemli örneklerinden bir tanesi olan ve son zamanlarda yükselişte olan Rainbow Six’e ait yeni bir oyun daha duyuruldu. Rainbow Six Quarantine, Six Siege oyunundan ayıran kısmı rekabetçi olmayan bir yapıda olmaması. Hikaye tabanlı 3 kişilik bir Co-Op oyunu ven yayınlanan videoya göre zombi temasını oyuncularla buluşturacak.

Son çeyrekte çıkacağı düşünülen iki oyundan birisinin ise Ubisoft için önemli markalardan biri olan Viking temalı bir Assassin’s Creed oyunu olduğu düşünülüyor. Çeşitli oyunlarda easter egg olarak karşımıza çıkan oyunun gelecek sene duyurulması bekleniyor. Diğer oyunun ise yeni bir Far Cry olabileceği söylentiler arasında.