Ana Sayfa Konsol Ratchet & Clank: Rift Apart, Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Ratchet & Clank: Rift Apart, Çıkış Tarihi Duyuruldu!

269
0
Ratchet & Clank: Rift Apart, Çıkış Tarihi Duyuruldu!
Ratchet & Clank: Rift Apart, Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Ratchet & Clank, PlayStation 2 için Insomniac Games ile karşımıza çıkmıştı. Animasyon filmi tadındaki yapısıyla o zamanki oyuncuların kalbinde taht kuran bu oyun eğlenceli içerikleri, farklı mizah anlayışı ve kimi zaman ciddileşen atmosferi ile oyunseverleri kendisine bağlamıştı.

Aradan 14 yıl geçtikten sonra PlayStation 4 ve beyaz perdede tekrar karşımıza çıktı. Oyunun yenilenmiş görselleri ve hikayesi ile ilk oyun gelişmiş, daha da eğlenceli bir hale gelmişti. Yeni hikaye ise bizlere Ratchet & Clank serisi için ufak ipuçları veriyordu.

Hikayenin ufak değişikliklerle yeniden tasarlandığı oyunda, 15 – 20 saatlik kaliteli bir deneyim sunulmuştu. Ayrıca Insomniac Games filmden bazı kesitleri oyunun içerisine ekleyerek etkileyiciliğini farklı bir seviyeye çıkartmıştı. 10’dan fazla gezegende, farklı düşmanlarla karşılaştığınız oyunda, kimi zaman başı belaya girmiş olanları kurtarırken, kimi zaman da gezegenin problemlerini düzeltmeye çalışıyorsunuz. Garip silahlar kullanan Ratchet ile düşmanlarınızı eğlenceli şekillerde ortadan kaldırmanız ve Clank ile bulmacaları çözerek Ratchet’ın yolunu açmanız gerekiyordu.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart

2002 yılında başlayan Ratchet & Clank serisi, 14 yıl sonra ilk defa karşımıza çıkmıştı. Değişmeyen mekanikleri ve yeni hikayesiyle platform oyunlarının en iyilerinden biri olarak aramıza dönmüştü. Bu oyunun ardından 2020’deki PlayStation 5 tanıtım etkinliğinde Ratchet & Clank: Rift Apart duyurulmuştu. O sunumda oyunun çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi paylaşılmamıştı. Ancak artık elimizde oyunun çıkış tarihi bulunuyor. PS5’e özel olarak geliştirilen oyun, 11 Haziran 2021 tarihinde çıkış yapacak.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet olarak oynayacağınız oyunda Lombax isimli bir oynanabilir karakter daha bulunuyor. Yeni nesil konsolun üstün gücünden her alanda faydalanan oyunda yeni mekanikler de mevcut. Ratchet ile farklı ortamlarda dolaşırken bir yandan da düşmanlarınızı alt etmeniz gerekecek. Birbirinden çeşitli silahlar ve cihazlar yardımıyla engelleri aşmanız gerekecek. Buna ek olarak anında yeni yerlere ve yeni dünyalara ulaşmanızı sağlayacak olan yarık portalları isimli geçitleri kullanmaya da hazır olun.

Ratchet & Clank: Rift Apart Fiyatı

Playstation Blog üzerinden yapılan açıklamaya göre oyunun Standart sürümü 70$ olacak. Oyunun Digital Deluxe sürümü ise 80$ fiyat etiketine sahip olacak. Oyunun Digital Deluxe sürümüne baktığımızda Standart sürüm içeriklerinin yanı sıra beş farklı zırh seti, fotoğraf modu için sticker paketi, 20 Raritanium, dijital müzik albümü ve dijital sanat kitabı yer alacak.

Çıkış tarihinin duyurulmasıyla birlikte oyunun ön siparişe açıldığını da belirtelim.