Ana Sayfa Espor Royal Youth Takıma Üç Takviye Yaptı!

Royal Youth Takıma Üç Takviye Yaptı!

370
0
Royal Youth Takıma Üç Takviye Yaptı!
Royal Youth Takıma Üç Takviye Yaptı! - GAMER IN TURKEY

Royal Youth Takıma Üç Takviye Yaptı! Sezon başında sponsor problemleri ile başlayan talihsizlikler Royal Youth için sezon ortasında da devam ediyor. 2020 sezonuna iyi bir başlangıç yapamayan takım oyun dışı konularda da talihsizlikler yaşamaya devam ediyor. Sponsorsuz sezona giriş yapan takım ekonomik sıkıntılar yüzünden geçtiğimiz günlerde üç yıldız oyuncusu ile ayrılık yoluna girmişti.

Anıl “Holyphoenix” Işık ve Bahadır “Japone” Çolak ile yollarını ayıran ekip bu isimlerin yerine üç çaylak ile sözleşme imzaladı. fabFabulous, Holyphoenix ve Japone ile sezon başında anlaşan Royal Youth bu oyunculara istedikleri zaman takımdan ayrılabilme imkanı sunmuştu. Bu üç ismin yanında akademi takımından iki oyuncuyu da ekleyen Royal Youth, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Kış Mevsiminde 4 hafta mücadele etti. Ancak bu dört hafta sonucunda 3 galibiyet, 4 mağlubiyet alan takım ligde kötü bir konumda yer alıyor. Yıldız oyuncularında sadece fabFabulous’u elinde tutabilen Youth, ligin kalanını çaylaklar ile tamamlamayı planlıyor.

Royal Youth Yeni Oyuncuları Kimler?

Öte yandan Japone Papara Supermassive ile anlaşırken Holyphoenix ise 1907 Fenerbahçe Espor yolcusu oldu. Kayıplar sonrasında takım ise ana kadroda alt koridor pozisyonu için takıma birkaç isim düşündü. Riot Kontrat Veri Tabanına ve paylaşım yapılan tweet’lere göre takıma katılacak iki destek oyuncusu Dellal ve SIKINTI321 olacak. Nişancı pozisyonunda ise Akademi takımından Boncuk transfer edildi.

Daha önce Royal Youth Akademi liginde tecrübesi bulunan Halil İbrahim “SIKINTI321” Yavuzpayı artık ana takımda yer alacak. Eren “Dellal” Tanrıkulu ise takımın en genç oyuncularından biri konumunda. 17 yaşındaki oyuncu daha önce hiç profesyonel olarak resmi maçta yer almadı. Ahmet Serhan “Boncuk” Arslan ise sezona 5Ronin ile başlamıştı ve iki maçta mücadele etti.

Yeni transferlerin ardından kağıt üzerinde bakıldığında rakiplerinden oldukça zayıf bir kadroya sahip olan ekibin nasıl bir performans sergileyecek merak ediliyor. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsiminin geriye kalan 5 haftası sonucunda nerede yer alacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.